EDUin se připojuje ke kondolenci k úmrtí Jaroslava Jeřábka

ZDROJ: http://www.arg.cz

V pátek 17. dubna 2015 zemřel dlouholetý ředitel Výzkumného ústavu pedagogického v Praze PhDr. Jaroslav Jeřábek, CSc.

Jaroslav Jeřábek se významnou měrou podílel na reformě hlavních kurikulárních dokumentů – je autorem koncepce a koordinoval přípravu rámcových vzdělávacích programů pro základní vzdělávání a gymnázia. Spolupracoval na tvorbě Národního programu rozvoje vzdělávání v České republice. V letech 1990 – 2009 řídil Výzkumný ústav pedagogický v Praze.


“ Když se s někým vidíte jednou a víckrát už ne, je to běžné. Když se s někým potkáte několikrát a víckrát už ne, může Vám to přijít líto. Když se s někým setkáváte po mnoho let a víckrát už ne, těžko to chápete a najednou ve vašem životě něco podstatného chybí. Právě takové pocity mě provázejí při odchodu kolegy a přítele Jaroslava Jeřábka. Vždy ho budu mít před očima jako velmi příjemného a vstřícného člověka, který zasvětil svůj život problematice vzdělávání. Jako člověka, který dlouhé roky stál v čele Výzkumného ústavu pedagogického a svými odbornými zkušenostmi ovlivňoval generace svých nástupců. Budu na něj vzpomínat jako na odborníka, který ovlivnil vývoj vzdělávání v naší republice, podílel se na vzniku prvních koncepcí vzdělávání po roce 1989 a stál u zrodu nových kurikulárních dokumentů v 90. letech minulého století a na začátku tohoto století. Ještě dlouho budu (a se mnou mnozí další) čerpat z jeho odkazu a především z jeho umění milovat život a lidi kolem sebe.“

Jan Tupý, náměstek sekce pro kurikulum, všeobecné a odborné vzdělávání a evaluaci NÚV

2
Přidat komentář

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Ondřej NeumajerOldřich Botlík Recent comment authors
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozorňovat mě na
Oldřich Botlík

Děkuji kolegovi Tupému za hezkou vzpomínku na odborníka, jehož práce, kterou pro české školství vykonal, si velmi vážím.

Ondřej Neumajer

Velmi děkuji EDUinu za tuto zprávu a dr. Tupému za jeho upřímný text. Pan ředitel Jeřábek – jak už v našich myslích s tímto oslovením navždy zůstane – si to bezpochyby zaslouží.