Ambasadoři CHCI UČIT směřují do škol

Co přinesl týden 26.5.- 1.6. 2014

Témata týdne: Školní jídelna snů, co se píše o frýdlantských deváťácích, neříkejte o učitelce, že je kráva, horečka online vzdělávání, proč propadáme z matematiky, Chládek řeší agresi rodičů, ochutnejte Ostopovické rolky,  grantová výzva Pomáhej, čemu pomohla maturita z cizího jazyka, děti a digitální média, hrozí ztráta 10-ti miliard na vědu, Matematika hrou, Klaus jr. o Chládkovi, zpravodaj Variant o pravidlech ve škole, studenti učí sexuální výchovu, občankáři spojují síly, inkluze romských dětí se nedaří.

Výrok týdne:

„Jedním z důvodů, proč se hromadné online kurzy tak rychle rozvíjejí, je právě cena. To máte stejné, jako s nábytkem z IKEA. Společnost zaplatí špičkové designéry, kteří jsou sice drazí, ale náklady na ně se rozplynou v masivním prodeji. …  MOOC jsou tedy nutně levnější než prezenční výuka a přitom mohou zachovávat srovnatelnou kvalitu.“ Bob Kartous v rozhovoru pro Reflex.cz.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)

Inspirace z (a do) praxe

  • Frýdlantská Extra třída boduje. Přečtěte si, jakou výstavu vytvořili místní deváťáci, prohlédněte si některé z fotografií Frýdlantu v minulosti a dnes, které jsou k vidění na tamní radnici. „Je to bomba,“ hodnotí počin starosta.
  • Granty pro aktivní děti. Nadace Via vyhlašuje program Pomáhej na podporu dobročinných aktivit dětí a mladých lidí. Podpořeno může být až 26 projektů, uzávěrka je 10. října.
  • Matematika hrou. Webová aplikace na principu soutěže, která slouží k procvičování učiva základních škol a je zdarma k dispozici všem dětem a učitelům. Chystá se rozšíření o český jazyk a angličtinu.
  • Podpořte občankáře. Učitelé občanské výchovy založili asociaci. Podívejte se na video, kde vysvětlují, proč je občanská výchova důležitá a proč potřebuje i vaši podporu. Z vybraných peněz vznikne nejprve oborový web.
  • Už jste četli poslední Varianty? Nové číslo zpravodaje věnovaného inkluzi se věnuje pravidlům ve škole.

Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)

  • 9.6. Kariérní aspirace, prezentace a vedení. (workshop, Praha)
  • 12. 6. Kulatý stůl ke Strategii 2020 (Praha)

 

Beduin každý týden odebírá zdarma 6 493 lidí, kterým záleží na českém vzdělávání a chtějí jeho změnu k lepšímu. Podpořte jeho vydávání svým darem a přidejte se mezi aktivní občany, kteří si uvědomují, že vzdělávání je důležité téma.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments