Student Vojtěch Ciml na Radiožurnálu o užitečnosti videozáznamů z přednášek

Doporučujeme vám k poslechu rozhovor, který včera odvysílala stanice Radiožurnál. Student ČVUT Vojtěch Ciml v něm představuje inovaci (SlidesLive), která usnadňuje studium tisícům dalších studentů a zpřístupňuje přednášky širokému publiku mimo vysoké školy. Poslechněte si ZDE. Blogový příspěvek Vojtěcha Cimla na webu EDUin můžete zhlédnout ZDE. Jak funguje projekt SlidesLive zjistíte ZDE.

Jedinečnost uvedené inovace spočívá v tom, že synchronizuje videozáznam přednášky s promítanou prezentací. Přednášku lze natočit třeba i mobilním telefonem a díky speciálně vytvořenému softwaru ji pak není třeba složitě editovat. Takto vzniklé prezentace jsou veřejnosti k dispozici na portálu SlidesLive.com, který Ciml založil a provozuje.

On-line přednášky umožňují studentům vrátit se k výkladu, kterému neporozuměli. Také se nemusejí bát, že jim uteče jedna z přednášek, které probíhají souběžně. I když živou interakci nikdy nenahradí, jsou přednášky na internetu užitečným doplňkem tradiční výuky a zdrojem informací pro ty, kdo mají studentská léta dávno za sebou. Projekt tohoto dvaadvacetiletého studenta má úspěch i za hranicemi, zaujal například na americké Stanfordské univerzitě.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments