Přijďte se podívat do EDUpointu! Program na duben

Rádi bychom vás pozvali do EDUpointu, který od 1. března otevíráme v nových prostorech Skautského institutu na Staroměstském náměstí (ZDE). EDUpoint se má stát místem pro získávání informací, síťování, diskusi a řešení problémů v oblasti vzdělávání.

Pod patronací EDUin, o. p. s., budou každé úterý v měsíci probíhat:

Eduhub

Každé úterý od 12 do 16 hodin.

Přijďte pracovat na svých věcech do společného prostoru, kde můžete najít nový kontakt, spolupracovníka či zajímavou inspiraci. Může se stát, že u kávy a počítače náhodně potkáte velmi nečekané kolegy experty na fundraising, startování a vedení projektů a mnoho jiného.

Vícehlav

Každé úterý od 16 do 17. 00 hodin.

Řešíme společně problémy, s nimiž se potkáváte v rámci svých projektů a uvítáte pohled z vnějšku, zkušenosti odjinud či promyšlení detailů, na něž vám nezbývá čas. Využijte synergie a toho, že více hlav vygeneruje více nápadů. Přijďte zároveň i vy se svým tématem! Pokud se svými tématy ještě vyčkáváte, tak za EDUin nabízíme možnost během dubna se postupně pokusit rozlousknout oříšky jako:  Jak udělat ze vzdělávání téma veřejného zájmu? Jak zapojit školy do komunitního života? Jak podpořit vnitřní motivaci učitelů, aby se zajímali o své další vzdělávání? Jak podpořit rodiče, aby se naučili využívat digitálních prostředků ku prospěchu svých dětí?

Akvárium

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. Setkáme se v úterý 7. dubna.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

7. dubna bude v Akváriu vřít téma  – Je zakládání firemních a rodičovských základních škol prospěšné, nebo jen rozkládá veřejné vzdělávání? Hosté: Dominik Dvořák – Ústav výzkumu a rozvoje vzdělávání, Eva Dittrich Sanigová – spolumajitelka školy Livingston, Jindřich Kitzberger – bývalý náměstek ministra školství, pedagogický ředitel škol Duhovka

Otevřená třída

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. Setkáme se v úterý 14. dubna.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

V úterý 14. dubna si vyzkoušíte výuku matematiky dle profesora Hejného přímo se zkušenou učitelkou 1. stupně Sandrou Holákovou ze ZŠ Vratislavova. Dozvíte se, v čem je nová metodika inovativní a jak pomáhá k rozvoji matematického myšlení. Děti jsou při výuce taktéž vítány!

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. Setkáme se v úterý 21. dubna.

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat chybějící zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například virtuální hospitace s následným rozborem, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

21. dubna proběhne Promítání a diskuse nad filmem Tomáše Škrdlanta Škola demokracie, přibližující prostředí škol v roce 1997. Kolik se od té doby změnilo? Budeme diskutovat o tom, zdali se české školy mění, či spíše zůstávají stejné, a proč tomu tak je.

Besedy se zúčastní osobně autor Školy demokracie Tomáš Škrdlant.

Diskuse s oponenty

Každé čtvrté úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. Pozor změna: Debata se přesouvá na čtvrté úterý v květnu (26.5.)

Večer s oponenty je příležitost osobního setkání s těmi, kteří na stránkách eduin.cz vyjadřují nesouhlas s názory EDUin a jeho spolupracovníků. Každý měsíc vybereme jedno téma, přidáme diskusní příspěvky z našich stránek a pokusíme se ve společné debatě prozkoumat blíže postoje obou stran. Nejde nám o to, aby jedna strana přesvědčila druhou o své pravdě, ale abychom navzájem lépe rozuměli svým argumentům a postojům.

V úterý 26. května debatujeme na téma Potřebujeme více vyučených? Otázka, která už po léta ostře rozděluje veřejnost. Pojďme si odpovědět na to, proč jsou firmy nespokojené s kvalitou absolventů odborných škol, jestli by pomohlo, kdyby na učiliště chodila dejme tomu polovina populačního ročníku a zda stát odpovídá za kvalitu vzdělávání spíše zaměstanavatelům nebo občanům.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Doležel
Pavel Doležel
7 years ago

Pokud budu moci, tak se debaty příští úterý rád opět zúčastním. Na zde položené otázky ale odpovím rovnou. „Pojďme si odpovědět na to, proč jsou firmy nespokojené s kvalitou absolventů odborných škol, jestli by pomohlo, kdyby na učiliště chodila dejme tomu polovina populačního ročníku a zda stát odpovídá za kvalitu vzdělávání spíše zaměstanavatelům nebo občanům.“ Firmy jsou nespokojené s kvalitou absolventů proto, že dochází k dramatickému poklesu jejich znalostí, pokud tedy uvažujeme průměrného žadatele o práci. Ovšem občanům jako konzumentům, odběratelům práce, nikoliv občanům jako těm, kdo si platí studium. Zodpovídat se musí daňovým poplatníkům, kteří platí vzdělání jiných ve… Více »

Pavel Doležel
Pavel Doležel
7 years ago

Vypadla mi jedna věta: Stát je odpovědný za kvalitu vzdělávání občanům, nikoliv firmám.

vittta
vittta
7 years ago

Je hezké, že se s oponenty EDUinu chtějí EDUini setkat osobně a v přátelském duchu s nimi poklábosit o příslušných tématech. Proč ale zároveň neoponují některé postoje odpůrců přímo tady je mi trošku záhadou. Snad nechtějí hovořit (psát) s anonymy, snad chtějí později říci, že v anonymitě je každý hrdina ale v reálu se nikdo k diskuzi nemá.(velice oblíbená hláška) Jak jsem si za tu chvíli, co to tady čtu všiml, tak oponentů EDUinu je na těchto stránkách asi 10, nebo spíše max.10 (vč. mě) takže nebude problém s místem, i kdyby přijeli všichni. K otázce samotné…ta otázka mi připadá… Více »

Václav Votruba
Václav Votruba
7 years ago

Miluji otevřené pozvánky na otevřené diskuse …
…,
které se již uskutečnily.