Přežijí učiliště rok 2020? Pozvánka na diskusní fórum

Zveme vás na diskusní fórum k otázkám učňovského školství. Z ekonomické krize povede cesta mimo jiné i přes dostatečně silný průmysl. Je to ale reálná cesta, když si firmy stěžují na nedostatek zkušených řemeslníků a kvalifikovaných dělníků? Co můžeme udělat pro to, aby „živit se rukama“ bylo zase zajímavé a lákavé? Potřebujeme vůbec učňáky, nemáme je zrušit? A jestliže nemáme, co s nimi můžeme udělat?

 

Kdy? 24. 6. 2010 od 16,30 do 18,30 hod.
Kde? hotel Adria, Václavské nám. 26, Praha 1

Jako panelisté vystoupí:

Martin Klusáček, personální ředitel ACO Industries, k. s.
Miroslav Procházka, ředitel Národního ústavu odborného vzdělávání
Jana Straková, výzkumný pracovník, Akademie věd
Milan Vorel, ředitel SOŠ A SOU Praha 10

 

Diskusi moderuje Tomáš Feřtek a Lucie Slejšková – EDUin, o.p.s.

 

Výstupy z diskusního fóra jsou určeny neodborné veřejnosti a budou medializovány. Naším cílem je řešit základní otázky a vysvětlit veřejnosti, v čem spočívá problém dnešního učňovského školství, který je potřeba řešit.
V rámci diskusního fóra proběhne založení tzv. EDUKlubu, který bude působit při organizaci EDUin, o.p.s. a bude sdružovat příznivce a zájemce o téma vzdělávání.


Pozvánka ve formátu pdf (229 kB) ke stažení.

 

K čemu slouží diskusní fóra EDUin?
Dvacet let už probíhají různé reformní snahy a pět let reforma ve školách běží naostro. Pořád však máme pocit, že se nic podstatného nezměnilo. Dokonce z výzkumů vzešlo, že veřejnost o proměně vzdělávání neví vůbec nic. Víme, k jaké podobě vzdělávání směřujeme? Na diskusních fórech se místo o důvodech, proč se reforma nedaří, chceme bavit o tom, jak by měl vypadat vzdělávací systém, který bychom považovali za společensky efektivní a přinášející výsledky.