Text kategorie

Popularizujeme téma, jak se učíme, mezi rodiči a veřejností
Víte, že existuje sedm typů inteligencí? Víte, jaký jste učební typ a jak se vám nejlépe učí?
Jak se vlastně učíme, co nám pomáhá, co nám překáží a jak to využít ve vlastním vzdělávání i ve vzdělávání našich dětí?

Jaké mýty panují okolo výchovy a vzdělávání?
Víme, jaké požadavky máme klást na školy, kde se vzdělávají naše děti?

Tyto otázky zajímají mnohého učitele, ale i mnohé rodiče. S tématem, jak se učíme a jak funguje náš mozek, se ale setkávají také personalisté, psychologové, vzdělavatelé. Usilujeme o to propojovat odborné informace z různých oborů a předávat praktické zkušenosti, které mohou rodiče, ale i další zájemci využít při výchově svých dětí nebo při vlastním učení.

Nabízíme semináře a workshopy na témata, která vás zajímají. Naše semináře a worskhopy jsou lektorované odborníky, kteří mají odborné znalosti, ale i praktické zkušenosti se vzděláváním dětí i dospělých a zabývají se dlouhodobě tématem učení. Naším cílem je nabídnout vám takové akce, které vám přinesou konkrétní a užitečné zkušenosti a rady využitelné přímo ve výchově a vzdělávání dětí či dospělých nebo při vlastním učení. Semináře jsou otevřené komukoli, kdo má o nabízená témata zájem.

Téma učení je nesmírně bohaté, rozhodli jsme proto k němu vytvořit specializovaný web. Na tomto webu chceme soustředit všechny zajímavé informace o učení na jednom místě. Web by měl umožňovat otestovat si některé zajímavé aspekty učení (jaký jsem učební typ, která moje mozková hemisféra je prioritní a co s tím…), setkáte se zde s různými přístupy, jak podpořit učení u dětí i u dospělých, jak se k učení motivovat a najdete zde další zajímavé tipy. Spuštění webu plánujeme na přelom roku 2010/2011.