Kutná Hora

z médií: Kutná Hora jako další „město vzdělávání“

Kutná Hora odstartovala pilotní projekt Města vzdělávání obecně prospěšné společnosti EDUin. Zapojeny již jsou Žďár nad Sázavou, Svitavy a Dvůr Králové. Tato města se v rámci projektu společně se zástupci EDUin pokusí zlepšit kvalitu vzdělávání v regionu a navrhnout možnosti jeho rozvoje v dlouhodobějším časovém plánu.

Do projektu se nezapojí pouze školy a městská samospráva, ale i řada dalších institucí, organizací a firem z okresu a okolí.

KHz
Daniel Münich promluvil na motivačním setkání v Kutné Hoře, další fotografie najdete ZDE.

„Smyslem projektu je propojit významné zástupce nejrůznějších institucí a firem se školami  a zastupiteli a vytvořit síť vztahů, která povede k zlepšení nabídky a možností vzdělávání v regionu. Společná práce povede také k formulaci nové vzdělávací strategie města.“ popisuje smysl projektu Města vzdělávání koordinátorka projektu za Kutnou Horu Iva Tahová. „Chceme, aby školy začaly spolupracovat s dalšími institucemi, které se vzdělávání věnují, jako jsou Domy dětí a mládeže, divadla, knihovny, galerie, skautské oddíly a další dětské zájmové organizace.“

Města vzdělávání se zaměří jak na rodiče a školní problémy jejich dětí, tak na nabídku vzdělávacích aktivit pro starší generace. Přizvat ke spolupráci se budou snažit také firmy a organizace, které se na rozvoji vzdělávání mohou podílet. Nad projektem dalo svou záštitu Městský úřad města Kutná Hora.

V těchto dnech jednají zástupci EDUin,o.p.s. s představiteli vytipovaných institucí a během prosince proběhne průzkum mezi obyvateli regionu. Zjišťovat se bude nejen jejich spokojenost s úrovní mateřských, základních a středních škol v městě, ale i s nabídkou volnočasových aktivit a dostupných kurzů. Ovlivnit strategii města v oblasti vzdělávání bude moci každý, kdo na otázky v dotazníku odpoví. Průzkum se uskuteční jak prostřednictvím papírových dotazníků, tak online formou.
(článek vyšel v městském zpravodaji Kutnohorské listy dne: 28.11.2013)

Fotogalerii z úvodního motivačního setkání, které v Kutné Hoře proběhlo 14.1.2014 najdete ZDE.

Koncepce strategie vzdělávaní pro město Kutná Hora je zpracovaná a schválená.

z médií:

V Kutné Hoře pokračovala diskuse o vzdělávání

Kontakt: 
Iva Mawlood Tahová
koordinátorka projektu Města vzdělávání
(Kutná Hora, Svitavy, Žďár nad Sázavou)

e-mail: iva.tahova(zavinac)eduin.cz
GSM: +420 778 001 701