Podívejte se a poslechněte si debaty o státní maturitě a vysokých školách

Vzhledem k tomu, že debata o státních maturitách a dalších otázkách vzdělávací politiky začíná být bohatá až k nepřehlednosti, nabízíme souhrn z uplynulého týdne, který obsahuje odkazy na nejrůznější rozhlasové a televizní debaty na maturitní témata. U každého příspěvku najdete datum, krátký popis a link na původní internetový zdroj.

 

5. června – Ozvěny dne Radiožurnálu, rozhovor na téma hodnocení maturitních písemných prací s Tomášem Feřtekem poslouchejte ZDE (na 17:57), reakci Pavla Zeleného najdete ZDE (na 36:15).

 

7. června – Ozvěny dne Radiožurnálu, rozhovor s Václavem Havlíčkem z ČVUT a Tomášem Feřtekem z EDUin o pozastavení reformy vysokých škol. Poslouchejte ZDE.

 

7. června – Události, komentáře, rozhovor na téma hodnocení maturitních písemných prací, Pavel Zelený z CERMATu, Renata Schejbalová, ředitelka Gymnázia Nad Štolou, sledujte ZDE.

 

8. června – Studio 6 České televize, rozhovor s Tomášem Feřtekem o problémech maturit a plošném testování, podívejte se ZDE (na 101. minutě).

 

8. června – ČT 24, tisková konference ministra Petra Fialy, který odvolal ředitele CERMATu, dívejte se ZDE.

 

8. června – Studio 24, rozhovor se Zdeňkem Slejškou ze EDUin, o.p.s., sledujte ZDE.

 

8. června – Studio 24, komentář Josefa Dobeše, sledujte ZDE.

 

8. června – Dvacet minut Radiožurnálu, rozhovor s ředitelkou gymnázia Čakovice Danielou Hochmanovou o její kritice CERMATu, poslouchejte ZDE

 

8. června – Ozvěny dne Radiožurnálu, debata o státní maturitě po odvolání ředitele CERMATu, Anna Putnová, Marcel Chládek, Alfréd Dytrt, poslouchejte ZDE.

 

8. června – Události ČT, odvolání ředitele CERMATu, sledujte ZDE.

 

8. června – Události, komentáře, rozhovor s náměstkem Ladislavem Němcem sledujte ZDE, komentáře Anny Putnové (TOP 09) a Marcela Chládka (ČSSD) ZDE.

 

 

2
Přidat komentář

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
matkaMilan Z. Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozorňovat mě na
Milan Z.
Milan Z.

Zhlédl jsem „vystoupení“ p. Chládka a doufám, že stínovým ministrem dlouho zůstane. Stejně tak jsem rozpačitý z vystoupení p. Hochmanové v Radiožurnálu – několikrát pochválila p. Zeleného ?!
– prý bude lepší a LEVNĚJŠÍ vrátit se k systému dvou hodnotitelů
– alibisticky zhodnotila své účinkování v trenérském programu (trenér v
záloze…)
– měla by si přečíst práce z obou pólů, tj. práce suprové i referáty, úvahy,
postupy a vypravování z odborných škol i některých gymnázií (úroveň
katastrofální a hodná průměru základní školy)

matka
matka

A vy jste je četl? Já bych je velice ráda viděla také a ráda přečetla! Všude čtu jen chválu na ty, co to pojali jednoduše a primitivně a PP z čj udělali, a ti i z dobrých gymnázii-ne jen z těch ,,obyčejných“ středních škol, a i studenti uspěšní ve školních časopisech to projeli za 0 bodů? To vám přijde normální a omluvitelné? Napřed by se museli zrušit střední školy s maturitou, nástavbová studia a pak si klidně dejte latku pro všechny stejnou!! Je nuté si uvědomit, že i ta gymnázia si raději volí lehčí verzi a to také svědčí o… Více »