Krátké klipy vám představí nápady, které uspěly v programu Extra třída

Prvních 19 škol dostalo celkem 400 000 Kč. Najdete tu obnovu tradičních hodů, výstavu v klášteře i budování arboreta. Na realizaci mají děti půl roku.

Praha, 4. ledna 2013 – V podzimním kole programu Extra třída získalo 19 projektů peníze na uskutečnění nápadů, kterými chtějí děti prospět komunitě v místě, kde sídlí jejich škola. Součástí práce dětí je i vytvoření krátkého klipu v grafickém programu, popularizace projektu a oslovování dárců, kteří se složí na odměnu pro třídu.

 

Smyslem programu Extra třída, který v říjnu 2012 odstartoval EDUin, o. p. s. ve spolupráci s Nadačním fondem Tesco, je nabídnout školám možnost udělat něco praktického pro obec, v níž škola sídlí. Jde ale i o to, zlepšit obraz škol v očích veřejnosti a naučit děti, jak si poradit s plánováním a problémy při praktické činnosti mimo školu.

 

Příklady úspěšných projektů:

 

  • Spojení dvou světů, ZŠ Kunovice u Uherského Hradiště série setkání se zdravotně handicapovanými z místního ústavu Bělinka. Popis projektu a úvodní video si prohlédněte ZDE (video spustíte kliknutím na obrázek na stránce).

 

  • Hody v Deblíně, ZŠ Deblín – pokus obnovit tradici zaniklých hodů. Více ZDE.

 

  • Babičko, nauč mě…, ZŠ a MŠ Dolní Žandov – osmáci požádají seniory, aby je naučili rukodělné práce, oni je naučí s počítačem. Více ZDE.

 

  • Knihovna je dobrý kamarád, ZŠ Kosmonosy – žáci vymalují a dovybaví místní knihovnu. Více ZDE.

 

Stránky programu Extra třída najdete ZDE.

Na galerii všech vyhodnocených projektů se podívejte ZDE.

 

Silvie Pýchová, metodička programu Extra třída, řekla: „Každý projekt mohl získat maximální částku 30 tisíc. Ta má pokrýt náklady spojené s uskutečněním toho, co chtějí děti pro obec udělat. Na odměnu, kterou je nejčastěji školní výlet, si musí žáci sehnat peníze sami. Slouží k tomu speciální aplikace, s jejíž pomocí mohou dárci přispět po dokončení projektu na třídní konto. Je to drobné popostrčení, aby se děti snažily to, co udělaly, v obci propagovat.“

 

Kontakty:

· Silvie Pýchová, metodička programu Extra třída

e-mail: silvie.pychova@eduin.cz , mobil: 774 446 637

 

 

Poznámky pro editory:

  • Finanční podporu získalo 19 z 24 podaných návrhů, zbývajících pět má možnost odstranit do konce ledna 2013 nedostatky a o podporu se ucházet také. Dohromady jsme v prvním kole programu Extra třída rozdělili částku 384 025,- Kč. Další kolo bude vyhlášeno na přelomu května a června 2013. Program Extra třída vznikl ve spolupráci obecně prospěšné společnosti EDUin, o. p. s. a Nadačního fondu Tesco.

  • Starší tiskové zprávy o programu Extra třída najdete ZDE a ZDE.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

 

 

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments