Podívejte se na dvě videa k debatě o vzdělávací politice

Náměstek Jiří Nantl považuje Národní program vzdělávání za potřebný. Co si myslí o českém školství šéfka Google?

Praha, 6. listopadu – Nabízíme ke zhlédnutí dvě videa související s debatou Česko mluví o vzdělávání. Kromě desetiminutového videosestřihu z říjnového kulatého stolu k potřebě vzniku Národního programu vzdělávání uvidíte i dvouminutový klip shrnující názory osobností z oblasti byznysu, vědy i kultury na české školství. Klip ve spolupráci se studenty FAMU natočila obecně prospěšná společnost EDUin.

 

V rámci kulatého stolu o potřebnosti vzniku Národního programu vzdělávání se střetly dva víceméně protikladné názory:

  • Potřebujeme koncepční materiál, který ujasní smysl a cíle vzdělávací soustavy. Na jeho neexistenci neustále narážíme při každém pokusu zlepšit efektivitu našeho vzdělávacího systému.

  • Nepotřebujeme další mnohomluvný koncepční materiál, řešme praktické problémy škol. Ředitele a učitele nezajímá, co přesahuje obzor otázek, které mohou ovlivnit.

 

Desetiminutový sestřih z kulatého stolu můžete zhlédnout ZDE, kompletní zvukovou nahrávku poslouchejte ZDE.

 

Klip oznamující start debaty Česko mluví o vzdělávání shrnuje názory veřejně známých osobností na stav našeho školství. Natáčení klipu se zúčastnili: Jiřina Šiklová, socioložka a vysokoškolská pedagožka, Václav Cílek, geolog a publicista, Adriana Krnáčová, vedoucí informační platformy Restart, Michal Viewegh, spisovatel, Yvona Kreuzmannová, zakladatelka festivalu Tanec Praha, Tomáš Hajzler, zakladatel hnutí Svoboda v práci, Taťána le Moigne, ředitelka Google ČR, Michal Malátný, zpěvák skupiny Chinaski.

 

Dvouminutový klip můžete zhlédnout ZDE.

 

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Byli jsme příjemně překvapeni pozitivní reakcí těch, které jsme oslovili pro natáčení klipu pro EDUin. Ukazuje se, že velká část společenských elit opravdu vnímá vzdělávání jako klíčový problém a je ochotná se pro jeho zlepšení osobně angažovat. Rádi bychom jim poděkovali za vstřícnost.“

 

Kontakty:

· Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin
e-mail: tomas.fertek@eduin.cz, mobil: 602 687 016

Poznámky pro editory:

  • Starší videa spojená s akcemi EDUin najdete ZDE.

  • Zvukové nahrávky z debat a rozhlasových pořadů najdete ZDE.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

  • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na http://fertek.blog.respekt.ihned.cz.

 

 

 

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments