Sledujte naše bloggery, mají co říct

Na webu EDUin najdete psané blogy a nově i video blogy od odborníků z oblasti vzdělávání. Dozvíte se z nich, jak se cítí cizinci v české škole, co je zajímavého na letošních výsledcích PISA i co brzdí vzdělávání v Africe.

Praha 13. prosince – Obecně prospěšná společnost EDUin rozšířila své informační služby pro veřejnost a novináře o nový formát. Videoblogy – krátké komentáře k aktuálním problémům školství a vzdělávání. Najdete je na stránkách eduin.cz v sekci blogů a video blogů.

Upozorňujeme na výběr zajímavých blogů od autorů z akademického prostředí i neziskovek:

  • Nerozumíš výkladu? Zatím je to hlavně tvůj problém. Podívejte se, jak se cítí ve škole žák, který nerozumí češtině. Kristýna Titěrová (ZDE) vysvětluje, kde je třeba pomáhat cizincům.
  • Výsledky PISA 2012 nepříznivě ovlivňuje vztah dětí ke škole. Komentuje velvyslanec a stálý představitel ČR při OECD Pavel Rozsypal (ZDE).
  • PISA 2012. Třicet vět a pět obrázků k zapamatování. Opomíjené aspekty letošního šetření PISA připomíná Tomáš Feřtek (ZDE).
  • K oblibě školy přispívají dobré vztahy ve třídě. O tom, jak je posilovat, hovoří Lukáš Policar a Richard Lukáš z občanského sdružení Jules a Jim. Jejich videoblog najdete ZDE.
  • I v Africe záleží především na kvalitě učitelů. Doktorand z Oxfordu Matěj Bajgar přibližuje paradoxy programů, které se snaží zvýšit kvalitu vzdělávání ve třetím světě (ZDE).

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, řekl: „Snažíme se nabídnout prostor k vyjádření každému, kdo do českého vzdělávání přináší něco nového a zajímavého.  Formát video blogů nám připadá sdělný, proto chceme dlouhodobě pracovat na tom, aby se stal mezi akademiky i lidmi z neziskových organizací stejně obvyklým formátem, jako se jím staly během posledních let psané blogy.“

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments