Středoškoláci chtějí jednat s Českou televizí o dabingu a duálním vysílání

Praha, 11. října – Studenti sdružení v České středoškolské unii[1] dnes v Praze zveřejnili další informace o své kampani za omezení dabingu v televizním vysílání. Ve spolupráci s ministrem školství chtějí podpořit duální vysílání, rádi by o něm jednali s Českou televizí.

„S ministrem jsme se shodli, že duální vysílání je cesta, jak postupně dabing omezit, zároveň však nikoho příliš neomezit. Nepodporuje nás však pouze ministr, ale i další partneři,“ dodává Zdeněk Machala, koordinátor iniciativy.

Středoškoláky v poslední době podpořili pedagogové, politici či žurnalisté. „Vysílání vybraných zahraničních filmů v původním znění s titulky může pomoci zlepšit jazykovou znalost a proměňuje přístup k cizím jazykům celkově. Ve Skandinávii to vědí už dávno.“ říká Anna Putnová z TOP 09.[2]

Další politik a zároveň i pedagog stavící se kladně k omezení dabingu je Jiří Zlatuška z hnutí ANO. Za akademickou sféru vyjádřila podporu iniciativě ČSU Katedra anglického jazyka a literatury Pedagogické fakulty UK. Studenty také podpořil i Ondřej Šteffl, ředitel společnosti Scio.

S osobnostmi i ministrem za zády chtějí středoškoláci jednat s Českou televizí. “Podařilo se nám je oslovit a hledáme termín pro schůzku. Chceme se dohodnout, dosáhnout přijetí určitého jízdního řádu pro omezení dabingu, ve kterém by se ČT zavázala ke konkrétním krokům právě třeba ve vztahu k duálnímu vysílání,” říká Jan Papajanovský, předseda ČSU.[1] Česká středoškolská unie („ČSU“) je občanské sdružení, které reprezentuje studenty všech typů středních škol u nás a jejich jménem se snaží do našeho vzdělávání přinášet pozitivní změny. Více informací na http://stredoskolskaunie.cz/.

Připojit se s

Odebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk Sotolář
Zdeněk Sotolář
9 years ago

Bylo dřív vejce, nebo slepice? Opravdu zůsobilo nedabování, že ve Skandinávii mají lepší znalost angličtiny? Nebo to bylo naopak? Byl to opravdu jejich plán? Nebo prostě měli jen mizerný dabing?