Tisková zpráva: Otevíráme v pořadí již čtvrtý ročník ocenění Eduína za inovace ve vzdělávání

Inovativní projekty a iniciativy ve vzdělávání na cenu Eduína 2016 se mohou přihlašovat od 1. do 30. 10.

Praha, 30. září 2016 Nominovat na cenu Eduína lze jednotlivce, školu a organizace působící v ČR, které se autorsky podílejí, nebo jinak inovují projekty zlepšující české školství a vzdělávání vůbec. Během tří ročníků se přihlásilo přes 200 projektů, kterým není lhostejné vzdělávání, ať na poli českého školství či mimo něj.

Již tradičně budou vyhlášeny a oceněny tři kategorie. Výběr proběhne ve dvou kolech. Během čtrnácti dnů vybere odborná porota ze všech přihlášených devět nejzajímavějších projektů a rozhodne, který z nich získá Cenu odborné poroty. Pro jeden z těchto devíti bude následně hlasovat veřejnost na webových stránkách Eduíny. Hlasování veřejnosti proběhne online 16. – 27. 11.2016. Vítěz této kategorie si odnese Cenu veřejnosti, jejímž partnerem, a zároveň generálním partnerem letošního ročníku Eduína, je Nadace Depositum Bonum České spořitelny. Novým partnerem soutěže jsou Bakaláři software s.r.o. Třetí cenu Aula slávy udělí organizátor, společnost EDUin, za dlouhodobý a systematický přínos ve vzdělávání.

Přihlášeny mohou být i projekty z předešlých ročníků, které nebyly zatím oceněny. Rozhodujícím kritériem pro ocenění  je funkčnost, užitečnost, originalita, a především přenositelnost projektu nebo inovace. Nominovat může kterýkoliv občan i organizace.

Nominace se přijímají od 1. 10. do 30. 10. 2016 do 24:00 hodin prostřednictvím elektronického formuláře na www.eduina.cz.  

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Užitečné a funkční inovace ve vzdělávání rostou na významu. Technologické a společenské změny evidentně nabírají na rychlosti a vzdělávací systém jen těžko drží krok. Ukazovat, kudy vede cesta, je velmi důležité, stejně jako oceňovat projekty a lidi, kteří se jí snaží hledat.“

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments