Tisková zpráva: Přicházejí Vši ve škole, pořad o tom, co by bylo dobré změnit i ve vaší škole

EDUin ve spolupráci se Stream.cz odstartoval první epizodou seriál pro rodiče i učitele o tom, co by bylo možné dělat ve škole lépe.

Praha 4. září – První epizoda seriálu Vši ve škole se jmenuje Červená je barva moje a zabývá se tím, jak opravovat dětem písemky tak, aby je to neotrávilo a motivovalo k další práci.  Smyslem pořadu je učit rodiče lépe rozumět tomu, co se ve škole děje, a učitelům nabídnout inspiraci k drobným a užitečným změnám v jejich práci. K vysílání je připraveno prvních deset epizod. Pořadem provázejí učitelé Vítek Březka a Ivana Málková. Nová epizoda je ke zhlédnutí každý čtvrtek na Stream.cz.

Pořad Vši ve škole je postaven na krátkých čtyřminutových epizodách, kdy se každá z nich věnuje jednomu jasně vymezenému tématu a nabízí návod, co lze ve škole a při vyučování zlepšit a jak to udělat.  První epizody se věnují například tomu, zda je ještě užitečné používat ve výuce diktát (Diktát. Co to je?), proč je důležité vytvořit ve škole prostředí, kde se za chybu netrestá (Udělal jsi chybu? Výborně!), nebo jak se mají učitelé a rodiče domlouvat (Zítra si přineste bramboru).

Pořad vznikl za dramaturgického vedení a spolupráce Stream.cz (šéfproducent Lukáš Záhoř), pořadem provázejí jako moderátoři učitelé Vítek Březka a Ivana Málková, režisérem a kameramanem je Jiří Novotný, scénáře připravil tým: Tomáš Feřtek, Tamara Kováčová, Vítek Březka.

První epizoda byla zveřejněna dnes, 4. září. Zhlédnout ji můžete ZDE, další každý čtvrtek na Stream.cz.

Tomáš Feřtek, scenárista pořadu, řekl: „Spolupráce se Stream.cz nás potěšila rychlostí a invenčností. Formát kratičkých epizod s jedním tématem a jasným poselstvím, co konkrétního se dá ve škole změnit, nám připadá pro oslovení rodičovské i učitelské veřejnosti ideální. Krátké, jasné, rychlé sdělení. Jako moderátory jsme vybrali zkušené učitele, kteří umí poradit ze své praxe.“

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
O. Hausenblas
8 years ago

Děkuji! Je to krátké, tak snad to může sledovat i rodič či učitel, který nemá čas nebo sílu dlouho dumat. Je to věcné, soustředěné na jednu „veš“ z celé hlavy. Bude moc dobře, když bude Iva dodávat své nápady a učitelské zkušenosti, aby se některý divák nebál „nevyzkoušeného“. Možná by stálo za to (a v dalších dílech to asi bude?), nějak víc odlišovat, že malé děti bývají ochotnější, zvídavost neubita nudou, pak tihle v prvním dílu milí ještě před pubertou, a pak ve škole přijdou ti už samostatnější – k dobrému i zlému. Hodně učitelů zoufá nad tím, že osmáka,… Více »