Tisková zpráva: Senátoři vrátili návrh zákona o dětské skupině Poslanecké sněmovně k dalšímu projednání

ilustrační foto. by Marg (flickr.com)(CC BY 2.0)

Více než tři čtvrtiny přítomných senátorů podpořilo pozměňovací návrhy, které umožňují dobrovolnou registraci dětských skupin

Praha 24. července – Přijetím pozměňovacích návrhů senátoři zohlednili různé potřeby dětí a jejich rodičů v oblasti svobodného výběru formy předškolního vzdělávání. Komplexní pozměňovací návrh připravil Výbor pro vzdělávání, vědu a kulturu, lidská práva a petice a zahrnuje dobrovolnou registraci, čímž by se definice dětské skupiny a z ní vyplývající stavební a hygienické požadavky na zařízení pro předškolní děti neměly vztahovat na činnost spolků ani lesních mateřských škol nebo mateřských center. V návrhu zákona dojde také ke zpřesnění pravidelnosti docházky a rozšíření kvalifikace pedagogů.

S návrhem vrátit Poslanecké sněmovně zákon o dětské skupině ve znění pozměňujících návrhů souhlasilo 47 z 51 přítomných senátorů a senátorek.

Tomáš Feřtek, odborný konzultant EDUin, o.p.s.: „Je potěšující, že senátoři pochopili podstatu problému v zákoně o dětské skupině a jednoznačně dali najevo Sněmovně, že je potřeba ho změnit. Doufáme, že poslanci k tomuto úkolu přistoupí bez zbytečných obstrukcí a zákon upraví tak, aby nepoškozoval zájmy dětí a rodičů.“

Připojit se s

Odebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk Bělecký
Zdeněk Bělecký
8 years ago

Zvítězil ryzí populismus a vrcholní politici podpořili své místně samosprávné kolegy v neschopnosti zřizovat včas mateřské školy. Náhražka a řešení z nouze je vydáváno za úspěch, k čertu s hygienickými požadavky, vždyť jsou to jen děti.

Jana Karvaiová
Jana Karvaiová
8 years ago

Máte pravdu s tou opožděností v zřizování školek. Na druhou stranu příliš nesouhlasím s tou hygienou.Ty předpisy jsou totálně přehnané. Když budu u sebe doma hlídat 5 dětí, proč bych kvůli tomu měla přestavět půl baráku? Měnit mísu a baterie a dělat další doslova kraviny. Pohrajeme si v místnosti 4×3 metry stejně jako v místnosti 4×4 m.Navíc by na to opravdu doplatily jiné spolky,jako jsou mateřská centra, která třeba mají zázemí v suterénu paneláku nebo v zahradní chatce některé z matek. Já jsem vyrůstala 15 let bez teplé vody v baráku, na dvorku jsme měli suchý záchod a topilo se… Více »