Tisková zpráva: Týden otevřeného vzdělávání nabízí vzdělávací příležitosti pro každého

Praha, 4. března – V druhém březnovém týdnu se uskuteční již pátý celosvětový ročník  Týden otevřeného vzdělávání, jehož cílem je upozornit na tvorbu a šíření otevřených vzdělávacích zdrojů.  Do aktivit se zapojí například Aliance pro otevřené vzdělávání, Wikimedia ČR, Iuridicum Remedium, Národní technická knihovna, Amnesty International, Creative Commons, Pedagogická fakulta MU či Google Education Group. Poprvé byl tento vzdělávací festival uveden v roce 2012, v Česku se koná podruhé. Zapojuje se do něj hned několik organizací v Čechách i na Moravě.

Ve dnech 7. až 11. března se na podporu tvorby a rozvoje otevřených vzdělávacích zdrojů (angl. Open Educational Resources – OER) uskuteční v několika městech Týden otevřeného vzdělávání. Vzdělávací off-line i on-line akce jsou jsou otevřeny všem a zdarma.

Zde najdete výčet akcí:

  1. března

Aliance pro otevřené vzdělávání, Skautský institut, Praha
Akvárium: Co děláme a co musíme udělat, aby se Strategie digitálního vzdělávání stala skutečností: Otevřené vzdělávání je součástí vládou přijaté digitální strategie, proto je nutné usilovat v její naplnění.

  1. – 10. březen

Metodický portál RVP.CZ, webinář
Vyhledávání a citace otevřených výukových zdrojů – zaměřeno na obrázky a fotografie, Hudební výchova napříč předměty, Školní zralost x odklad školní docházky

Série večerních webinářů se zkušenými odborníky.

  1. březen

Gymnázium Na Zatlance ve spolupráci s Amnesty International, Praha
Setkání s tiskovou mluvčí Amnesty International Martinou Pařízkovou: jak vypadá práce tiskové mluvčí a jak se realizují a vyhodnocují komunikační kampaně.

  1. března

Creative Commons Česká republika, Národní technická knihovna, Praha
Workshop: veřejné licence ve službách otevřeného vzdělávání: jak otevřeně publikovat a šířit své učebních materiály, výzkumné výsledky a za jakých podmínek volně šířené materiály používat.

  1. března

Aliance pro otevřené vzdělávání, Skautský institut, Praha

Seminář Otevřené vzdělávání: celodenní seminář na využívání otevřených zdrojů, jak je vytvářet apod.

  1. března

Wikimedia Česká republika

FOTOworkshop: Jak na architekturu: workshop o focení architektury, městské krajiny a techniky fotografie.

10. březen
Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity, Brno
Internet a otevřené vzdělávání: Jak ve výuce využívat otevřené vzdělávacé zdroje jako TED, Khan Academy, Coursera, Seduo.cz, edX, Mimo školu, Wikipedia a YouTube.  

  1. — 11. březen

Kabinet informačních studií a knihovnictví (KISK) Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, Brno
Den webinářového vzdělávání: jak připravit on-line kurs, jak vybrat vhodný tablet a používat jej při lektorování či práce s operačním systémem Android.

  1. březen

Google Education Group Novojičínsko, Gymnázium Nový Jičín
Otevřené vzdělávání a vzdělávací zdroje: jak ve výuce používat otevřené vzdělávací zdroje.

  1. březen

Wikimedia Česká republika, USE-IT Prague, Praha
Jak zkrotit fotky v GIMPu: výuka práce v grafickém editoru se zaměřením fotografie, koláže a fotomontáže.

Připojením se k Týdnu otevřeného vzdělávání se přidáváme k celosvětovému vzdělávacímu trendu. Ten se v Česku projevuje rostoucím počtem vzdělávacích materiálů pod otevřenou licencí i zájmem o téma OER. Například do Aliance pro otevřené vzdělávání vstupují každý týden noví členové,” sděluje Tamara Kováčová z EDUinu, kde koordinuje projekt Otevřené vzdělávání.

Výčet akcí k Týdnu otevřeného vzdělávání: zde

Připojit se s

Odebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments