Tisková zpráva: Ve Škole 21 studenti spolurozhodují o podobě studijního programu

Druhým rokem pokračuje projekt, který vysokoškolským studentům nabízí to, co jim jejich mateřské fakulty neposkytují. Příležitost najít, co je v životě opravdu zajímá.

Praha 2. září – Po třech zkušebních trimestrech, které proběhly v loňském školní roce, vyhlašuje iniciativa Škola 21 dvousemestrální studium pro rok 2015/ 2016. Ukázkové hodiny, jakožto i diskusně laděné pondělní večery přístupné i novinářům můžete navštívit během září.

Původním záměrem Školy 21 bylo nabídnout studentům program, který by jim doplnil dovednosti, které jim jejich domácí fakulty nenabízejí. Během prvního zkušebního roku, kdy školou prošlo zhruba padesát studentů, se ukázalo, že zájem o podobné studium mají hlavně ti, kteří se zabývají pedagogikou a obecně přemýšlením o komunikaci a vzdělávání. Tomu jsou nově přizpůsobeny i tři vzdělávací programy druhého ročníku školy. V pedagogickém modulu studenti najdou nabídku kurzů, které ukazují jak učit, vychovávat či vést lidi partnersky a vědomě. Rozvojový modul nabízí možnost sebereflexe a hledání svých silných stránek. Jazykové kurzy ve Škole 21 nabízejí možnost učit se jak jazyku, tak i objevovat mentalitu a kulturu, která je v jazyku obtisknuta.

Během září může veřejnost přijít do Vily Flora (Vlašimská 13, Praha 2) na čtyři setkání, kde budou lektoři nabízet ochutnávky svých kurzů. Začínáme 7. září večerem s Pavlem Kraemerem, který představí kurz Hry intuitivní pedagogiky.

Na tato setkání bude navazovat série ukázkových hodin. Přesnější informace na www.skola21.com.

Jan Kysela, zakladatel iniciativy Škola 21, řekl: „Naši studenti nejvíce na Škole 21 oceňují otevřený dialog, partnerství mezi lektory a studenty a možnost spoluutváření školy. A také to, že jdeme za hranice obvyklého pojetí jednotlivých předmětů. Například jazykové kurzy u nás nejsou jen výukou jazyka, ale snahou vnímat skrze něj kulturu a způsob přemýšlení.“

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments