Tisková zpráva: Zapomněl prezidentský kandidát Horáček na vzdělávání?

wikimedia commons

Praha, 14 února 2017 Textař a někdejší majitel sázkové kanceláře Fortuna Michal Horáček, který ohlásil kandidaturu na prezidenta ČR, představil v minulém týdnu své poradce. Není mezi nimi nikdo, kdo by radil v oblasti vzdělávání.

Mezi týmem poradců, které prezidentský kandidát Michal Horáček představil, jsou odborníci z oblasti energetiky, práva, zdravotnictví či sociální oblasti, sociolog, odborník v oblasti informačních technologií, někdejší diplomatka či filosof. Nejčetněji, v počtu dvou, jsou zastoupeni sportovci.

Mezi dvanácti lidmi, kteří by měli prezidentskému kandidátovi pomáhat formovat názory a postoje v různých oblastech společenského dění, není nikdo, kdo by se zabýval otázkami vzdělávání a jeho rozvoje.

Vzdělávání je tématem, které se sice pravidelně objevuje v politických programech, nicméně jak ukázala analýza programů z krajských voleb, jeho pojetí je často povrchní, tendenční a nekoncepční.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Každý podobný počin, který se promítne do veřejného prostoru, je zároveň určitým signálem. Pokud chce někdo kandidovat na prezidenta republiky, měl by brát v potaz vše, co s výkonem takové funkce souvisí. Na vzdělávání Michal Horáček zapomněl, což je škoda.“

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří Janeček
Jiří Janeček
5 years ago

Myslím, že vyjmenovat těch dvanáct lidí by se do zprávy dalo, abychom si mohli udělat obrázek…
Sociolog, právník, filosof… – třeba bychom mezi tím nějakého zkrachovalého učitele našli… Nebo aspoň někoho, kdo má děcka… Trochu se snažte, nebo budem zase volit Zemana.

Pěnice Skalicová
Pěnice Skalicová
5 years ago

Ono je to jedno, kdo je mezi poradci. Soudný člověk ví, že politik nejde do politiky páchat dobro pro své občany, ale pouze pro sebe a své nejbližší. Nebo mi tu jmenujte někoho, kdo se snaží lidem opravdu pomáhat a je ve vysoké vládní nebo politické funkci.

Zdeněk Sotolář
Zdeněk Sotolář
5 years ago

Tento kandidát se odvařil dřív, než začala opravdová kampaň.