Využijte příležitosti shlédnout v Praze debatní soutěž Studentská Agora

Agora CE připomíná, že středočeské krajské kolo se koná tento čtvrtek

Praha 20. března 2012 – Na středočeské krajské kolo debatní soutěže Studentská Agora se můžete přijít podívat tento čtvrtek 22. března. Studentská Agora je projekt organizovaný obecně prospěšnou společností Agora Central Europe. Debatní soutěž, jíž se účastní především gymnázia a obchodní školy, probíhá už osmý rok.

Školy účastnící se středočeského kola, které se koná 22. března v Domě Nadace ABF, Václavské náměstí 31, od 10:00 hod.: Gymnázium Mnichovo Hradiště, Gymnázium Kladno, Gymnázium Zikmunda Wintera v Rakovníku, Dvořákovo gymnázium v Kralupech nad Vltavou, Gymnázium Jana Palacha Mělník, Gymnázium Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi, Gymnázium Jiřího Ortena v Kutné Hoře, Gymnázium Joachima Barranda v Berouně.

Podrobný program naleznete v příloze tiskové zprávy.

 

Eliška Chomátová, koordinátorka projektu, řekla: „Pro novináře je pravděpodobně nejatraktivnější finálová debata, která začíná ve 14:45 hodin. V ní se střetnou dva nejúspěšnější týmy krajského kola. Jinak jsou ale novináři zváni na celý program od deseti do čtyř.“

Kontakty:

· Mgr. Eliška Chomátová, koordinátor projektu Studentská Agora
e-mail: eliska.chomatova@agora-ce.cz, mobil: 608 333 914

Poznámky pro editory:

 • Program krajského kola Studentské Agory v Praze najdete v příloze tiskové zprávy.

   

 • Jaká vybírat témata, jak zní Deset přikázání Studentské Agory a další podrobnosti najdete na stránkách www.agora-ce.cz a v příručce, která je zde k dispozici ke stažení.

 • Příprava soutěže začíná v lednu na přihlášených školách (letos celkem 48 škol) debatním seminářem za přítomnosti lektorů. Vybraná desetičlenná družstva se utkávají od konce února do konce dubna v šesti krajských kolech. Vítězové se utkají v celostátním kole na konci června v Parlamentu.

 • Studentská Agora posiluje kritické myšlení studentů, rozvíjí schopnost práce s informacemi, učí studenty formulovat své názory a argumentovat, navíc před širším publikem, podporuje zájem studentů o veřejné dění, učí studenty týmové spolupráci a vzájemnému respektu.

 • Agora Central Europe je obecně prospěšná společnost, která se snaží ve veřejném prostoru upevňovat principy demokracie. Byla založena v roce 2007. Jejím hlavním současným projektem je Studentská Agora – Cesta do parlamentu, série diskusních klání, jichž se účastní každý rok několik desítek středních škol. Více na

  www.agora-ce.cz.

 • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin, o. p. s. byla založena v květnu 2010 a realizuje a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz.

   

 • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na http://fertek.blog.respekt.ihned.cz.

 

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments