Podívejte se a poslechněte si debaty o státní maturitě a vysokých školách

Vzhledem k tomu, že debata o státních maturitách a dalších otázkách vzdělávací politiky začíná být bohatá až k nepřehlednosti, nabízíme souhrn z uplynulého týdne, který obsahuje odkazy na nejrůznější rozhlasové a televizní debaty na maturitní témata. U každého příspěvku najdete datum, krátký popis a link na původní internetový zdroj.

 

5. června – Ozvěny dne Radiožurnálu, rozhovor na téma hodnocení maturitních písemných prací s Tomášem Feřtekem poslouchejte ZDE (na 17:57), reakci Pavla Zeleného najdete ZDE (na 36:15).

 

7. června – Ozvěny dne Radiožurnálu, rozhovor s Václavem Havlíčkem z ČVUT a Tomášem Feřtekem z EDUin o pozastavení reformy vysokých škol. Poslouchejte ZDE.

 

7. června – Události, komentáře, rozhovor na téma hodnocení maturitních písemných prací, Pavel Zelený z CERMATu, Renata Schejbalová, ředitelka Gymnázia Nad Štolou, sledujte ZDE.

 

8. června – Studio 6 České televize, rozhovor s Tomášem Feřtekem o problémech maturit a plošném testování, podívejte se ZDE (na 101. minutě).

 

8. června – ČT 24, tisková konference ministra Petra Fialy, který odvolal ředitele CERMATu, dívejte se ZDE.

 

8. června – Studio 24, rozhovor se Zdeňkem Slejškou ze EDUin, o.p.s., sledujte ZDE.

 

8. června – Studio 24, komentář Josefa Dobeše, sledujte ZDE.

 

8. června – Dvacet minut Radiožurnálu, rozhovor s ředitelkou gymnázia Čakovice Danielou Hochmanovou o její kritice CERMATu, poslouchejte ZDE

 

8. června – Ozvěny dne Radiožurnálu, debata o státní maturitě po odvolání ředitele CERMATu, Anna Putnová, Marcel Chládek, Alfréd Dytrt, poslouchejte ZDE.

 

8. června – Události ČT, odvolání ředitele CERMATu, sledujte ZDE.

 

8. června – Události, komentáře, rozhovor s náměstkem Ladislavem Němcem sledujte ZDE, komentáře Anny Putnové (TOP 09) a Marcela Chládka (ČSSD) ZDE.

 

 

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Milan Z.
Milan Z.
10 years ago

Zhlédl jsem „vystoupení“ p. Chládka a doufám, že stínovým ministrem dlouho zůstane. Stejně tak jsem rozpačitý z vystoupení p. Hochmanové v Radiožurnálu – několikrát pochválila p. Zeleného ?!
– prý bude lepší a LEVNĚJŠÍ vrátit se k systému dvou hodnotitelů
– alibisticky zhodnotila své účinkování v trenérském programu (trenér v
záloze…)
– měla by si přečíst práce z obou pólů, tj. práce suprové i referáty, úvahy,
postupy a vypravování z odborných škol i některých gymnázií (úroveň
katastrofální a hodná průměru základní školy)

matka
matka
10 years ago

A vy jste je četl? Já bych je velice ráda viděla také a ráda přečetla! Všude čtu jen chválu na ty, co to pojali jednoduše a primitivně a PP z čj udělali, a ti i z dobrých gymnázii-ne jen z těch ,,obyčejných“ středních škol, a i studenti uspěšní ve školních časopisech to projeli za 0 bodů? To vám přijde normální a omluvitelné? Napřed by se museli zrušit střední školy s maturitou, nástavbová studia a pak si klidně dejte latku pro všechny stejnou!! Je nuté si uvědomit, že i ta gymnázia si raději volí lehčí verzi a to také svědčí o… Více »