Tisková zpráva: Eduspace – První vzdělávací festival v ČR se blíží

Brno, 23. března 2016 Desítky zahraničních a domácích odborníků na různé oblasti vzdělávání, desítky zapojených organizací a institucí, včetně tří českých univerzit. Celkem tři dny přednášek, diskusí, workshopů a uměleckého doprovodného programu, které doslova prosáknou celým Brnem. Festival Eduspace proběhne 20. – 22. 5. 2016, registrace je otevřena.

Eduspace je multižánrový festival, jehož ústředním narativem je vzdělávání a cílem je ukázat jeho současný směr, hlavní trendy a různorodé podoby, jichž vzdělávání nabývá. Zároveň chce návštěvníkům nabídnout doplňkový program v podobě hudby, divadla,  galerijních či muzejních výstav, které rozšiřují spektrum možného zájmu a vyžití.

Je inspirován formátem Oppi festivalu, který proběhl v roce 2014 v Helsinkách a v roce 2015 v New Yorku. Nabízí plejádu nejvýznamnějších domácích odborníků na různé oblasti vzdělávání a doplňuje je zajímavými zahraničními hosty. Na konferenci tak vystoupí Gordon Porter, kanadský mezinárodně uznávaný expert v oblasti inkluze, Cyril Mooney, oceňovaná reformátorka indického školství, John Collick, který se zabývá vlivem technologií na vzdělávání nebo třeba Mikuláš Bek, jednoznačně nejprogresivnější rektor současného univerzitního světa v ČR.

Festival má celou řadu partnerů a spolupracovníků. Vedle Masarykovy univerzity, Janáčkovi akademie múzických umění v Brně či Univerzity Palackého v Olomouci jsou jimi Moravská galerie v Brně, Knihovna Jiřího Mahena v Brně, Hvězdárna a planetárium Brno, LUŽÁNKY – středisko volného času, Muzeum romské kultury a řada dalších organizací a institucí.

Program se zaměřuje na 4 klíčová témata: Vzdělávání a technologie, Vzdělávání a demokracii, Vzdělávání a leadership a Vzdělávání pro všechny. V pátek 20. 5. bude program zaměřen spíše na profesionály ve vzdělávání, v sobotu a neděli spíše na rodiče a širší veřejnost. Registrace je otevřená na webových stránkách festivalu.

Břetislav Svozil, hlavní organizátor festivalu Eduspace, řekl: „Smyslem festivalu je, aby celé město tři dny žilo vzděláváním, aby se ukázalo, že vzdělávání je alfou a omegou života v současném světě. Cílem je vytvořit koncept, který bude možné replikovat nejen v různých městech ČR.

2
Přidat komentář

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozorňovat mě na
Kateřina Krumpholcová

božínku, Janáčkovi akademie snad ne!!! lebo snad áno?

Pěnice Skalicová

Keď máte šancu „šáhnout si“ na granty, tak áno.