Tisková zpráva: Máme skvělé učitele – projekt „Chci učit“ je představí veřejnosti

Osobnost učitele je klíčem ke kvalitnímu vzdělávání. Společnost EDUin spouští ke Dni učitelů dlouhodobou kampaň zaměřenou na podporu pedagogické profese.

Praha 26. března – Na tom, že kvalita výuky se odvíjí od kvality učitele či učitelky, se shodnou odborníci napříč názorovým spektrem. Potvrdila to loňská kampaň Česko mluví o vzdělávání a potřebnost metodické podpory učitelů zdůrazňuje i Strategie vzdělávání do roku 2020, kterou připravuje ministerstvo školství. Kampaň Chci učit nabídne veřejnosti nejrůznější možnosti, jak učitele ocenit, a jim samotným nástroje, jež by jim mohly usnadnit práci.

Společnost EDUin spouští 28. března kampaň, jejímž cílem je představit a veřejně ocenit kvalitní učitele a učitelky. Je postavena na myšlence, že už dnes máme vynikající učitele, jen o nich málo víme a oni nevědí, že jejich práci oceňujeme. Na Den učitelů 28. března bude spuštěn web kampaně www.chciucit.cz, jehož součástí bude:

  • galerie vynikajících pedagogů – lidé budou mít možnost přidávat do galerie portréty pedagogů, o nichž by podle jejich názoru veřejnost měla vědět, poděkovat učitelům a učitelkám prostřednictvím e-pohlednic a zasílat tipy na video medailony věnované kvalitním učitelům a jejich práci.
  • diskusní fórum – bude nabízet k diskusi otázky spojené s učitelskou profesí, kvalitou vzdělávání a cestami, jak konkrétní učitele podpořit v jejich práci. Na pravidelnou „Otázku týdne“ budou odpovídat jak odborníci a sami učitelé, tak zájemci z řad veřejnosti.
  • video portréty učitelských osobností – filmové portréty budou zachycovat inspirativní učitele a učitelky a to, jak si dokáží poradit s náročnými situacemi či problémy spojenými s výukou. Pro odbornou i širokou veřejnost budou tyto video portréty sloužit jako ukázky dobré praxe.

Zdeněk Slejška, ředitel EDUin, řekl: „Připravili jsme nejrůznější, nejčastěji elektronické nástroje, které mají každému umožnit ocenit učitele, kterého si váží. Ať už to budou elektronické pohlednice za kvalitu výkladu, trpělivost nebo vstřícnost k žákům, webová galerie vynikajících učitelek a učitelů, elektronické odznaky umožňující naopak učitelům ocenit dovednosti dětí, na které známky nestačí, případně digitální portfolia, která zdokumentují učební pokrok žáků. Během onoho roku dvou, po které bude probíhat kampaň Chci učit, chceme dál vymýšlet, co by mohlo učitelům a jejich společenskému postavení pomoci a doufáme, že v této snaze budeme jednat ve shodě s ministerstvem školství, které právě teď připravuje standard práce učitele a kariérní řád.“

 

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments