Tisková zpráva: Startuje druhý ročník ceny pro inspirativní pedagogy Česka – Global Teacher Prize CR

Praha, 3. ledna – Národní varianta mezinárodní ceny pro inspirativní učitele právě zahajuje svůj druhý ročník. Nominovat kandidáty nebo přihlásit se do ceny je možné na webových stránkách ceny do 31. března. Vyhlášení vítězů letošního ročníku proběhne v červnu.

Cena GTP CR si klade za cíl identifikovat, podpořit a ocenit inspirativní pedagogy působící na základních a středních školách v České republice. Zároveň chce motivovat současné i budoucí učitele k výkonu jejich povolání a napomoci zvýšení prestiže učitelské profese.

Do ceny se může přihlásit každý pedagog sám, zároveň je však možné na cenu inspirativní učitele nominovat. To může učinit kdokoli – pro nominaci stačí uvést pouze jméno a působiště zvoleného kandidáta. Přihlášení kandidáti jsou hodnoceni odbornou porotou na základě 4 kritérií – důraz se klade na vzdělávací úspěch u každého žáka, vyváření inovativních forem výuky, aktivní mimoškolní aktivitu, spolupráci s ostatními školami či vzdělávacími institucemi a zapojení v učitelské komunitě.

finalistka roku 2017 Ilona Horáčková o ceně Global Teacher Prize CR:

Z došlých přihlášek bude na základě bodového hodnocení nezávislými hodnotiteli vybráno 30 semifinalistů a poté 10 finalistů, které navštíví odborná porota v místech jejich působiště, aby mohla posoudit jejich práci přímo na hodinách.

Vyhlášení vítězů proběhne 10. června. Vítěz ceny obdrží finanční odměnu ve výši 50. 000 Kč a stáž na zahraniční škole; finalisté, kteří se umístí na druhém a třetím místě si odnesou finanční odměnu v hodnotě 40.000 a 30.000 Kč.

Hana Matoušů, koordinátorka pro GTP CR, EDUin k zahájení letošního ročníku ceny řekla: „Mezinárodní cena GTP bude letos vyhlašována již po páté, v České republice startujeme v tomto roce druhý ročník její národní varianty. V dosavadních ročnících GTP CR – v pilotním v roce 2017 a v loňském oficiálním prvním – se do ceny přihlásilo celkem 91 kandidátů. Zhruba 3/5 z přihlášených byli učitelé základních škol, 2/3 kandidátů byly ženy a více než polovina z kandidátů působila ve školství více než 15 let. Velkou radost máme z toho, že se nám podařilo oslovit pedagogy nejen v rámci jednoho regionů, ale že se do ceny zapojili učitelé ze všech krajů ČR.“

finalista roku 2018 Jiří Homola: Učitelské povolání je důležité pro budoucnost nás všech:

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments