CERMAT vyhoví studentům. Na požádání informuje školu o výsledcích otevřených úloh

Dnes odpoledne jsme obdrželi oznámení odpovědného pracovníka CERMATu, že ode dneška je možné poskytnout škole výsledky jednotlivých úloh v didaktických testech. Je to důležité pro ty studenty, kteří si chtějí požádat o přezkum výsledku svého testu z matematiky, kde blok patnácti otevřených úloh představoval podstatnou část testu. Student potřebuje vědět, ve které z nich neuspěl. Zatím obdržel jen souhrnnou informaci, jak se mu dařilo v celém bloku úloh. Pokud tedy požaduje pro své odvolání podrobnější informaci, musí se obrátit na vedení školy, aby CERMAT o tuto informaci požádalo a předalo mu ji. Podrobnější vysvětlení problému čtěte ZDE.

Sdělení CERMATu:

Po konzultaci s MŠMT a z rozhodnutí ředitele Cermatu můžeme od 30. 5. 2013 na vyžádání (tj. na žádost ředitele nebo statutárního zástupce) poskytnout škole výsledky jednotlivých úloh didaktického testu žáka.

Třetím stranám výsledky dle zákona o ochraně osobních údajů poskytnout nemůžeme.

Cermat

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
alex
alex
9 years ago

Trochu pozdě – odvolání se musí podat do 5.6. – dokdy Cermat tyto žádosti vyřídí??
Na svých stránkách i facebookovém profilu o této informaci zarytě mlčí, i když jinak tam komentuje každou kravinu.

Šnirch
Šnirch
9 years ago
Reply to  alex

Ano, pozdě, ano mlčí, stálo to 14 dní práce (viz článek na tomto webu), na facebooku se to oblevilo v jednom komentáři včera večer. Snad na žádost odpoví obratem. Je je již jen na Vás, aby jste důrazně a obratem vyžádali. Držím place.

Oldřich Botlík
9 years ago
Reply to  alex

Vždy je třeba požádat prostřednictvím školy o zaslání toho podrobného výpisu. Pokud ho dostanete až těsně před termínem odvolání, nebo výpis dokonce do té doby vůbec nepřijde, zmiňte se o tom v žádosti o přezkoumání výsledku testu („požádal/a jsem dne toho a toho prostřednictvím své školy Cermat o zaslání podrobného výpisu a obdržel/a jsem ho teprve krátce před posledním termínem pro podání žádosti o přezkoumání svého výsledku v testu, příp. dosud jsem ho neobddržel/a“). Nechte si ve škole potvrdit, že jste o to požádal/a. V žádosti si vždy vyhraďte, aby o ní Ministerstvo školství nerozhodlo dříve, než ji případně doplníte… Více »

Šnirch
Šnirch
9 years ago

Naprosto přesné. Shrňme si to – státní maturity skoro ničím nepřispěly ke vzdělání studentů v oborech český jazyk, cizí jazyk a matematika, ale významně posílily právní gramotnost a schopnost studentů umět se bránit proti vlastnímu státu (resp. úředníkům tohoto státu). Myslím, že jsou to důležité dovednosti pro život. Rozhodně víc než gramatika či exponenciální rovnice. Kdo do této chvíle nepochopil lehkou ironii výše uvedeného, tak to raději teď píšu. Ale bezbrannost občana před vlastním státem v totalitě a demokracii se skoro liší jen tím, že jej za protest nezavřou. I když vyhrajete, jsou to neskutečně vybojované individuální vítězství a moloch… Více »

Veronika
Veronika
9 years ago

Celkem brzo na to, že většina co chtěla poslat dovolání tak ho, už dávno poslala…Od Cermatu podpásovka na letošní maturanty