Edupoint v květnu: Interaktivní výuka fyziky, zveřejnění maturitních dat a neziskovky jako paraziti školského systému

Zveme vás do EDUpointu a představujeme program na květen. Opět se sejdeme v Otevřené třídě, Akváriu, Peďáku, v Debatě s oponenty a o Profesích, které před 10 lety nebyly. Newsletter ve formátu pdf si můžete stáhnout ZDE.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V květnu se setkáme v úterý 3. května.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

V úterý 3. května Vám srdcaři využívání ICT ve výuce Petra Boháčková a Bohuslav Hora ukáží interaktivní výuku fyziky. Využijeme k badatelské výuce myšlenkové mapy (aplikace Mindly) s měřením fyzikálních veličin. Tablety budou v hodině k dispozici.  

 

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V květnu se setkáme v úterý 10. května.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

V úterý 10. května bude v Akváriu probíhat diskuse na téma: K čemu je dobré zveřejnění maturitních dat. A jak to dělat, aby to neškodilo.

 

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V květnu se setkáme v úterý 17. května.  

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

V úterý 17. května se budeme bavit O chování žáků a o tom, jak na nejčastější problémy ve třídě. Tentokrát s etopedem, psychologem a specialistou na agresivní chování dětí Davidem Čápem.

 

Debata s oponenty

Každé čtvrté úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V květnu se setkáme v úterý 24. května.

Večer s oponenty je příležitost osobního setkání s těmi, kteří na stránkách eduin.cz vyjadřují nesouhlas s názory EDUin a jeho spolupracovníků. Každý měsíc vybereme jedno téma, přidáme diskusní příspěvky z našich stránek a pokusíme se ve společné debatě prozkoumat blíže postoje obou stran. Nejde nám o to, aby jedna strana přesvědčila druhou o své pravdě, ale abychom navzájem lépe rozuměli svým argumentům a postojům.

V úterý 24. května budeme diskutovat nad tématem Jsou neziskovky parazitem vzdělávacího systému?

A V KVĚTNU JEŠTĚ NĚCO NAVÍC!!

V úterý 31. května  17:00 – 19:00  proběhne druhé setkání nového cyklu Profese, které před 10 lety nebyly určené především studentům středních a vysokých škol.  31. května přijde Janek Rubeš (Stream.cz),  “problem solver” nebo spíš “trouble maker” s kamerou. Přijďte se dozvědět více o profesi spojené s tvorbou videí, která mají potenciál se šířit dál?

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub Malinovský
Jakub Malinovský
6 years ago

http://www.pressreader.com/czech-republic/mf-dnes/20160421/282312499248802 – S těmi neziskovkami to má širší přesah, např. u otázky, zda je legitimní, aby vláda či EU platily desítky milionů z peněz daňových poplatníků na mediální přesvědčovací kampaně, které mají lidi přesvědčit o správnosti vládní či unijní politiky, se kterou nesouhlasí, je sice dílčí otázkou, zda přesvědčovací kampaň realizují vláda či Unie samotné či prostřednictvím ideově spřízněných neziskovek, ale primární je samotná otázka vynakládání takových prostředků.