EDUpoint v říjnu: Jak učit o uprchlictví, co přinesou školám inkluzivní opatření a co s maturitním literárním kánonem

Představujeme program EDUpointu na měsíc říjen. stejně jako v září se sejdeme i v říjnu v Otevřené třídě, Akváriu, v Peďáku+ a v Diskusi s oponenty. EDUpoint se nachází v prostorách Skautského institutu na Staroměstském náměstí (ZDE).

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V říjnu se setkáme se v úterý 6. října.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

V úterý 6. října si v rámci Otevřené třídy ukážeme interaktivní výuku s tématem uprchlíků. Zjistíte, jak učitelé mohou dětem na 1. i 2. stupni představit velmi složité a citlivé téma, zapojit je do diskuse a zároveň děti neovlivňovat žádným názorem. Hodinou Vás provede autorka těchto tématických metodik publikovaných na obcankari.cz Petra Slámová z Asociace učitelů OV/ZSV http://www.obcankari.cz/edukacni-materialy/typ-materialu-pracovni-listy . Děti jsou při Otevřené třídě vítány!

 

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V říjnu se setkáme v úterý 13. října.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

13. října bude v Akváriu vřít téma Směřujeme k inkluzi nebo k nezájmu? Debatujme o tom, co je potřeba k úspěšné realizaci opatření z novely školského zákona a co jí brání. Hosté: Lenka Felcmanová (ČOSIV), Jana Zapletalová (předsedkyně Asociace školní psychologie)

 

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V říjnu se setkáme v úterý 20. října.

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat chybějící zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například virtuální hospitace s následným rozborem, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

V úterý 20. října budeme řešit, co všechno je kyberšikana a jak jí lze čelit? Jaké jsou obecné zásady online bezpečnosti na školách? Setkáním provede Zdeněk Záliš (Národní centrum bezpečnějšího internetu).

 

Diskuse s oponenty

Každé čtvrté úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. 

Pozor změna!

Debata s oponenty k literárnímu kánpnu se přesouvá na středu 4.11. od 16.45!

Večer s oponenty je příležitost osobního setkání s těmi, kteří na stránkách eduin.cz vyjadřují nesouhlas s názory EDUin a jeho spolupracovníků. Každý měsíc vybereme jedno téma, přidáme diskusní příspěvky z našich stránek a pokusíme se ve společné debatě prozkoumat blíže postoje obou stran. Nejde nám o to, aby jedna strana přesvědčila druhou o své pravdě, ale abychom navzájem lépe rozuměli svým argumentům a postojům.

Ve středu 4.11. se budeme debatovat na téma: Maturitní literární kánon – pomůcka nebo způsob, jak odnaučit studenty číst.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments