EDUpoint v květnu: Akvárium o vysokých školách a debata s oponenty o učňovském školství

Rádi bychom vás opět pozvali do EDUpointu, program na květen je opravdu pestrý. Stejně jako v předchozích dvou měsících budou i v květnu pravidelně v úterý probíhat formáty Eduhub a Vícehlav. Od 17:00 večer se pak každý týden program obmění. Čeká vás Akvárium na téma financování vysokých škol, Otevřená třída, kde se dozvíte, jak propojit výuku angličtiny a Montessori pedagogiku, Peďák+ věnovaný virtuálním hospitacím a Debata s oponenty tentokrát na téma učňovské školství.

Eduhub

Každé úterý od 12 do 16 hodin.

Přijďte pracovat na svých věcech do společného prostoru, kde můžete najít nový kontakt, spolupracovníka či zajímavou inspiraci. Může se stát, že u kávy a počítače náhodně potkáte velmi nečekané kolegy experty na fundraising, startování a vedení projektů a mnoho jiného.

V Eduhubu můžete v květnu u kávy potkat například:

5. 5.  Jana Veselého a probrat s ním byznys modely  (více o Honzovi například zde: www.vese.ly),

12. 5. Jitku Heřmanovou z nadace O2, se kterou můžete konzultovat vaše projekty,

19. 5.  Šárkou Hastrmanovou, se kterou můžete konzultovat projekty zaměřené na sociální inovace,

26. 5. Tomáše Řemínka, ředitele Nadace Karla Janečka, se kterým můžete konzultovat fundraisingová a projektová témata.

Vícehlav

Každé úterý od 16 do 17. 00 hodin.

Řešíme společně problémy, s nimiž se potkáváte v rámci svých projektů a uvítáte pohled z vnějšku, zkušenosti odjinud či promyšlení detailů, na něž vám nezbývá čas. Využijte synergie a toho, že více hlav vygeneruje více nápadů. Přijďte zároveň i vy se svým tématem! Pokud se svými tématy ještě vyčkáváte, tak za EDUin nabízíme možnost během dubna se postupně pokusit rozlousknout oříšky jako:  Jak udělat ze vzdělávání téma veřejného zájmu? Jak zapojit školy do komunitního života? Jak podpořit vnitřní motivaci učitelů, aby se zajímali o své další vzdělávání? Jak podpořit rodiče, aby se naučili využívat digitálních prostředků ku prospěchu svých dětí?

5. května – Akvárium: Mají být vysoké školy placené podle uplatnitelnosti absolventů?

5. května bude v Akváriu vřít téma – Mají být vysoké školy placené podle uplatnitelnosti absolventů? A co by to znamenalo v praxi? Účastníci budou: Petr Soukup – proděkan pro studijní záležitosti FSV UK; Jan Louda – manažer spolupráce s univerzitami IBM ČR a Michael Valášek děkan Fakulty strojní ČVUT v Praze.

Akvárium je diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

Více na facebookové stránce ZDE.

12. května – Otevřená třída: Vyzkoušejte si výuku angličtiny s prvky Montessori pedagogiky

Vrtá vám hlavou, zda nelze udělat něco s tradiční výukou jazyků, kdy se ani po deseti letech děti cizím jazykem nedomluví? V dalším díle naší Otevřené třídy se seznámíte s výukou angličtiny s prvky montessori pedagogiky. Hodinu povede a na vaše dotazy bude odpovídat paní Joanna Šafařík, zkušená pedagožka z česko-anglické základní školy Duhovka. Ukázka metodiky bude využita v angličtině, nicméně je možné se metodikou inspirovat i pro výuku dalšího jazyka. Děti jsou při výuce taktéž vítány! Otevřená třída je pravidelnou aktivitou EDUpointu, který pro veřejnost otevřel EDUin, o. p. s. Otevřená třída je určená široké veřejnosti a je zdarma.

Více na facebookové stránce ZDE.

19. května – Peďák+: Virtuální hospitace aneb Jak poznat dobrého učitele?

Přijďte na další Peďák+, který přinese metodu virtuálních hospitací. Jedná se o videotrénink v praxi v podobě záznamu autentických hodin s expertním rozborem. Program povede Tomáš Pavlas, odborný pracovník NÚV a ČŠI.

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme vám zprostředkovat chybějící zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například virtuální hospitace s následným rozborem, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

Více na facebookové stránce ZDE.

26. května – Diskuse s oponenty: Potřebujeme více vyučených?

V úterý 26. května debatujeme na téma Potřebujeme více vyučených? Otázka, která v současnosti rozděluje veřejnost. Pojďme si odpovědět na to, proč jsou firmy nespokojené s kvalitou absolventů odborných škol, jestli by pomohlo, kdyby na učiliště chodila dejme tomu polovina populačního ročníku a zda stát odpovídá za kvalitu vzdělávání spíše zaměstnavatelům nebo občanům.

Večer s oponenty je příležitost osobního setkání s těmi, kteří na stránkách eduin.cz vyjadřují nesouhlas s názory EDUin a jeho spolupracovníků. Každý měsíc vybereme jedno téma, přidáme diskusní příspěvky z našich stránek a pokusíme se ve společné debatě prozkoumat blíže postoje obou stran. Nejde nám o to, aby jedna strana přesvědčila druhou o své pravdě, ale abychom navzájem lépe rozuměli svým argumentům a postojům.

Více na facebookové stránce ZDE.

Připojit se s

Odebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments