Jak hodnotit práci učitelů? Odpoví Eric A. Hanushek i index efektivity

Co přinesl týden 29.9. – 5. 10. 2014

Témata týdne: Světový den učitelů letos připadl na neděli 5. 10. O vztahu demokracie, učitelů a studentů, stejně jako o otázkách řízení škol a podobných je rozhovor s Lejfem Moosem, profesorem pedagogiky z Aarhuské univerzity v Kodani (starší, ale zajímavý rozhovor časopisu Studia Paedagogica, FF MU Brno). Vzdělání otce je podle posledního britského průzkumu silnějším faktorem úspěchu dítěte ve vzdělávání než faktor vzdělání matky (Guardian). Zájem rodičů o školy vymykající se běžným standardům dokumentuje reportáž z Brna (iDNES.cz).  To, že VŠ vzdělání není zárukou ochrany před bezdomovectvím, dokumentují aktuální statistiky (ČT). Poslankyně Zelienková (ANO) by ráda zpoplatnila studium na českých VŠ lidem, kteří budou schopni studovat v českém jazyce a pocházejí mimo EU, stranický kolega Zlatuška jí to rozmlouvá. Vřele doporučujeme blog o nepití mléka, nedisciplinovanosti a vůbec výchově dětí v mateřských školách.

Výrok týdne:

Dystopická varianta vývoje VŠ v Praze je, že tu zbudou dvě VŠ, a to UK a ČVUT. Všechny ostatní zaniknou, protože nebudou mít studenty. Ti budou studovat v zahraničí..“

Jan Kasl na diskusním fóru kandidátů na primátora organizované pražskou American Chamber of Commerce, 2. 10. 2014.

Novinky (výběr ze zajímavých událostí)

Inspirace z (a do) praxe

Akce tohoto a příštího týdne (výběr z EDUkalendáře)

  • Kongresové dny výchovného poradenství. 9. – 10. 10. v hotelu Continental, Kounicova 6, Brno.
  • Konference Cizí jazyky pro zvýšení kvality cestovního ruchu. Určeno pro vzdělavatele všeho druhu. 9. 10., sál zastupitelstva KÚ JČK, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice.
  • Jak komunikovat inkluzi? Workshop designového myšlení, 10. 10., Langhans, Vodičkova 37, Praha.
Beduin každý týden odebírá zdarma 6 493 lidí, kterým záleží na českém vzdělávání a chtějí jeho změnu k lepšímu. Podpořte jeho vydávání svým darem a přidejte se mezi aktivní občany, kteří si uvědomují, že vzdělávání je důležité téma.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments