Britské listy: Skandál s rasově motivovaným zatčením proměněn v propagaci vzdělávání

23. 9. 2015
EDUin
Bez-n-zvu-1

Publikujeme krátkou zprávu převzatou z Britských listů, která vyšla 17.9. pod názvem Jak se dělá ze skandálu pozitivní PR (ZDE).

Médii včera proběhla zpráva o zatčení čtrnáctiletého Ahmeda Mohameda na střední škole v texaském Irvingu. Přinesl do školy vlastnoručně sestrojené elektronické hodiny a když se s nimi pochlubil učitelce, zpanikařila, sdělila kolegům podezření, že Ahmed přinesl do školy bombu a zavolali policii. Ahmed byl zatčen a odveden v poutech. Zatčení vyvolalo diskuse o rasově motivovaném jednání, protože Ahmed je muslim tmavé pleti. Všechno ale bude pravděpodobně jinak. „Prima hodiny, Ahmede. Nechtěl bys je vzít do Bílého domu? Měli bychom inspirovat více dětí jako jsi ty, aby měly rády techniku. To je to co dělá Ameriku skvělou,“ napsal Ahmedovi po Twitteru Barack Obama. Vedle toho vznikl hashtag #IStandWithAhmed, prostřednictvím nějž šíří vědci i veřejnost svou podporu Ahmedovi. Ze skandálu tak pravděpodobně nakonec vznikne zcela spontánní kampaň na podporu vzdělání a kulturní snášenlivosti.

Podrobnosti v angličtině ZDE

Mladík se rozhodl přejít do jiné školy. Na jeho podporu se vyjádřili Barack Obama, Mark Zuckerberg a Chris Hadfield. Mladíkův otec konstatoval: „Co říct? Jsem vděčen Spojeným státům americkým.“

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články