Poslechněte si všechny příspěvky k debatě o kvalifikaci učitelů

Nabízíme souhrn na internetu dostupných příspěvků k debatě o formální kvalifikaci učitelů. Příspěvky na stránkách Českého rozhlasu a České televize řadíme od nejstarších k nejnovějším. S tématem souvisí i tisková zpráva EDUin (ZDE).

Poslechnout si můžete:

Kulatý stůl SKAV a EDUin ke kvalifikaci učitelů, 20. února, délka 150 minut, ZDE.

Český rozhlas

V pořadu Pro a proti debatují o vzdělání učitelů Josef Trna, děkan Pedagogické fakulty MU a Tomáš Feřtek z EDUin. Moderuje Renata Kalenská. 24. února, délka 30 minut, ZDE.

Ve zpravodajství Radiožurnálu si poslechněte debatu ministra školství Marcela Chládka a Tomáše Feřteka z EDUin. 28. února, délka 6 minut, ZDE.

Česká televize

Na webu ČT najdete shrnující text, který obsahuje dalšími odkazy na jednotlivá videa. Jejich přehled najdete níže. Čtěte a sledujte ZDE.

  • Jan Korda a František Dobšík v pořadu Události komentáře. 28. února, délka 11 minut.
  • Ministr Marcel Chládek oznamuje výsledky šetření počtu učitelů bez kvalifikace ve vysílání ČT 24, 28. února, délka 11 minut.
  • Ministrovy návrhy komentuje ve vysílání ČT 24 Ondřej Hausenblas z Pedagogické fakulty UK. 28. února, délka 8 minut.
  • Reportáž z pořadu Události, 28. února, délka 2 minuty.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk Sotolář
Zdeněk Sotolář
8 years ago

Ministr předkládá řešení: Novela „umožní, aby ředitelé škol mohli na nezbytně nutnou dobu uplatnit výjimku pro některého ze svých zaměstnanců – pedagogů, kteří nesplňují podmínky odborné kvalifikace. Novela dále umožní ředitelům škol, aby u pracovníka, který k 1. lednu 2015 dosáhne věku 55 let a má nejméně dvacetiletou praxi, upustili od nutnosti splňovat podmínku odborné kvalifikace.“ Kombinace dvou klíčů, tedy individuálního („ředitelského“) a plošného je nedobrá. Lze očekávat, že ten nekvalifikovaný, který 1. ledna bude mít „pouze“ 54 (nebo „pouze“ 19 let praxe), stejně dostane výjimku ředitelskou. Otázkou také je, jak bude definována ona „nezbytně nutná doba“: měla by být… Více »