Tisková zpráva: Letní kino, výstava, obnovená zahrada – Extra třídy jsou v plné práci

Školáci se blíží do finiše s realizací projektů, které obohatí místní život. Na webu extratrida.cz jsou k vidění fotografie dokumentující postup realizací.

Praha 7. dubna – Dvě desítky třídních kolektivů z celé České republiky pracují od podzimu na projektech určených místní komunitě. Duchcovské děti například oživují zahradu, osmáci z Milovic pátrají po osudech zmizelé židovské rodiny, v Žandově se chystá znovuotevření letního kina. Promítací plátno je koupené, teď školáci jednají se svazem OSA, aby v květnu mohli začít promítat.

Projekt společnosti EDUin nazvaný Extra třída nabízí dětem příležitost udělat něco prospěšného pro své okolí, přijít s vlastním nápadem a samostatně ho uskutečnit. Účastnit se mohou žáci 7. – 9. tříd pod patronátem třídního učitele. Do druhého ročníku projektu se přihlásilo 44 tříd, podpora byla udělena 20ti z nich.

Veřejné prezentace projektů (projekce, vernisáž, otevření zahrady, tvořivé dílny pro seniory atd.) budou probíhat od konce dubna do konce června. Projekt finančně podpořil Nadační fond Tesco.

1

Žáci 8. A z Duchcova se rozhodli zpříjemnit zahradu u místní nemocnice. Renovují litinové lavičky a obnovují bazének s fontánkou.

4

Animaci, která vám představí výstavní projekt „Návraty“ z Frýdlantu, si pusťte ZDE.

Silvie Pýchová, metodička programu Extra třída, řekla: „Pokaždé mě překvapí, s čím děti dokážou přijít a kolik energie věnují realizaci svého nápadu. Extra třída nabízí školákům příležitost vidět hmatatelné výsledky jejich úsilí a slyšet od místních lidí, že si jejich práce váží. Veřejnost má možnost nakouknout do života školy a vidět, co tam děti dělají, školáci se naopak učí smysluplně využívat a kultivovat veřejný prostor. Závěrečná prezentace hotových projektů je pro mě pokaždé silný zážitek.“

5

„Kam zmizeli Geigerovi“ – webové stránky projektu, které vytvořili milovičtí osmáci, najdete ZDE.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments