Debata: Česká školní inspekce spustila testování na základních a středních školách

Poslechněte si komentáře Ondřeje Hausenblase (Kritické myšlení) a Miroslava Hřebeckého (EDUin), kteří byli hosty dnešního vysílání Studia 6 České televize a hodnotili právě probíhající testování žáků 4. a 8. tříd a středoškoláků, které spustila Česká školní inspekce. Ondřej Hausenblas si myslí, že testování nezjistí opravdu důležité věci pro vzdělání. Z výsledku testů lze podle něj udělat jen nějaké závěry pro regulaci školství, ale o tom, jak je dítě dobré, se musí bavit společně učitel, dítě a rodič. Miroslav Hřebecký se vyjadřuje k plošnému testování i k potřebě získávat data od škol a o formě, jakou testování na školách probíhá. Vystoupení Ondřeje Hausenblase najdete na 21:45, komentář Miroslava Hřebeckého je zařazen po 79:19 ZDE.

Průzkum České školní inspekce bude trvat do 30. května a probíhá na 385 školách. Testování je zaměřeno na přírodovědnou a jazykovou gramotnost.

Bez-názvu-5
Vystoupení Ondřeje Hausenblase najdete na 21:45, komentář Miroslava Hřebeckého je zařazen po 79:19 ZDE.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk Sotolář
Zdeněk Sotolář
8 years ago

Testování v uzlových bodech nepřineslo žádné podstatné informace, testování mimo uzlové body přinese ještě méně smysluplných informací. Možná bude ale vodou na mlýn pro ty, kteří chtějí oživit jednotné osnovy. Kam se chce dostat inspekce příští rok? Do třetích a sedmých tříd?

Jana Petrů
Jana Petrů
8 years ago

Pokud si dobře vzpomínám, před implantací standardů se mluvilo o všech ročnících a všech předmětech ;) Je smutné, že musíme spoléhat na nedostatek financí, místo na zdravý rozum.

Zdeněk Sotolář
Zdeněk Sotolář
8 years ago