Podívejte se: Ondřej Liška mluví o tom, jak se cítil v roli učitele

Přinášíme krátký rozhovor s Ondřejem Liškou, který učil hodinu přírodopisu na Základní škole Hanspaulka a stal se tak dalším ambasadorem kampaně Chci učit. Ministr poukazuje na znalosti šesťáků i na náročnost učitelské profese. V dalším videu hovoří „jeho“ žáci o tom, co jim hodina přinesla. Reportáž České televize o dalším z ambasadorů, který učil o výrobě sýra, si pusťte ZDE. Web kampaně Chci učit navštivte ZDE. Máte-li zájem podpořit kampaň a stát se dalším ambasadorem, registrujte se ZDE.

Kampaň Chci učit chce pozvednout prestiž učitelského povolání v České republice a přitáhnout k ní zajímavé osobnosti. Ukazuje příklady inspirativních a zkušených učitelských profesionálů, o kterých by se mělo vědět. Svoji podporu myšlence kampaně vyjadřují i různé osobnosti z veřejného života, které si jdou učitelství vyzkoušet přímo do škol. První byl bývalý ministr školství Ondřej Liška, následovat ho bude současný ministr Marcel Chládek.

Šesťáci toho věděli víc, než jsem čekal,“ říká exministr školství Ondřej Liška, který v hodině přírodopisu učil žáky o povodních, jejich příčinách a ekologických souvislostech. Na videu se zamýšlí nad tím, co se mu v hodině povedlo, i co by mohl zlepšit. Podotýká také, že učitelství je náročné povolání, neboť se neskládá jen z času stráveného ve třídě, ale i z příprav a dalších povinností.

Manažerka kampaně Kateřina Hořavová vyzpovídala také žáky, které Ondřej Liška učil. Pro většinu z nich nebyly informace o povodních nové, ale doplnily jim to, co už vědí. Jedna z dívek bydlí v záplavové oblasti, takže už ví své, její spolužák chce zase studovat meteorologii a o počasí se zajímá. Exministr Liška žáky v hodině neznámkoval, děti mu za jeho pedagogický výkon známku dávají.


Žáci ZŠ Hanspaulka

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments