Občankáři se sdružili – o co jim jde a co se o nich píše v médiích

Přinášíme informace o nově vzniklé Asociaci učitelů občanské nauky a společenských věd. Občankáři ji založili přibližně před měsícem a své záměry představují na videu ZDE. Hlavní problém je podle nich nízká prestiž a často i úroveň výuky občanské nauky a tento stav chtějí změnit. 17. června proběhla tisková konference Asociace, tiskovou zprávu si můžete stáhnout ZDE.

Společnost se překotně mění a výchova k občanství má zásadní význam. Přesto je výuka základů společenských věd spíše na okraji zájmu. Zatímco učitelé jiných předmětů svá sdružení už mají, občankáři ho založili až nyní. Jejich zástupce Michal Řezáč ve Studiu 6 České televize vysvětluje, proč asociace vznikla a co je jejím cílem.

Podle Řezáče občanskou nauku často učí neaprobovaní pedagogové, hodin občanské výchovy ubývá. Ve Studiu vysvětluje, co hodlají Občankáři udělat pro zlepšení této situace. Prvním krokem bude vytvoření webu, který propojí učitele a umožní jim výměnu metodických informací. Následovat bude podpora pravidelných setkávání učitelů.

Bez-názvu-2
Záznam České televize si přehrajte ZDE

Iniciativě Občankářů se věnoval také příspěvek na stanici Radio Wave Českého rozhlasu (ZDE), psaly o ní servery iDNES.cz (ZDE) a blesk.cz (ZDE).

Zájemci o členství v Asociaci se mohou přihlásit ZDE, facebookovou stránku Občankářů najdete ZDE.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments