EDUpoint v květnu: Věnujeme se čtení

ilustrační foto (c) KL

Zveme vás na květnový program EDUpointu na Staroměstském náměstí, který sídlí v Pražském kreativním centru. Vzhledem ke dvěma svátečním dnům, které oba vycházejí na úterý, nebude se tento měsíc konat Otevřená třída ani Akvárium a program začne Peďákem+, v rámci něhož se budete moci seznámit s dílnou čtení. Následovat bude Učitelský večer a jako bonus budete moci poslední úterý v měsíci trénovat čtení s aplikací Včelka. Program EDUpointu v Praze si můžete stáhnout ZDE.

 

  • Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. 

15. května
17:00 – 19:00 

Seznamte se s dílnou čtení. Během květnového Peďáku+ si nejenom představíme Dílnu čtení jako ucelený systém způsobu práce s knihami a tedy i rozvíjení čtenářské gramotnosti, ale také si dopřejeme chvilku společného čtení a na vlastní kůži si zkusíme různé metody, které lze použít u menších i starších dětí. Součástí setkání bude i diskuse nad knihami a malá ukázka videonahrávky z hodin. Účastníky prosíme, aby si přinesli svoji knihu. Setkáním vás provedou lektorky Mgr. Pavlína Rosická (2.stupeň) a Mgr. Jana Kopecká (1.stupeň) ze Základní školy v Kunraticích.

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

 

  • Učitelský večer

Každé čtvrté úterý v měsíci od 17:30 (!) do 19  hodin. 

22. května
17:30 – 19:00

Učitelský večer, věci, co můžu využít zítra v hodině.

Učitelský večer je setkání všech, kdo se od sebe navzájem chtějí učit, jak učit. Přijít může kdokoliv – učitelé, studenti, zájemci o vzdělávání. Během večera vystoupí 4-5 řečníků s krátkým příspěvkem (max. 10 minut) následovaným diskuzí. Příspěvky jsou předem připravené, musí vycházet z vlastní praxe prezentujícího a jsou zaměřené na praktické aktivity, metody, přístupy – cokoliv „co můžu použít zítra v hodině“.

 

A v květnu něco navíc!

29. května
17:00 – 19.00

Trénink čtení s aplikací Včelka

Dnes lze u dětí rozvíjet čtení i neformálním způsobem s využitím výukových aplikací. Lektorka Tereza Philippová vám ukáže, jak s pomocí aplikace Včelka udělat trénink čtení pro děti ve třídě i doma motivovanější a zábavnější formou. Získáte přehled o více než 90 cvičeních, které aplikace nabízí včetně cvičení na techniku čtení, čtenářskou gramotnost nebo fonologii. Dozvíte se také, jak mít díky Včelce neustále k dispozici nevyčerpatelné množství materiálů do výuky, aniž byste museli trávit čas přípravou a kopírováním pracovních listů. Interaktivní seminář je vhodný i pro učitele na 1. stupni ZŠ, speciální pedagogy a školní psychology.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments