EDUpoint v lednu: Globální rozvojové vzdělávání a co potřebují v běžné škole nadané děti

Zveme vás na lednový EDUpoint, vyberte si, kdy nás navštívíte! V lednu se opět sejdeme v Otevřené třídě, Akváriu, v Peďáku+ a v EDUshow, která bude ve stylu Fuck Up night.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V lednu se setkáme v úterý 3. 1.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

3.1. 17:00

Globální rozvojové vzdělávání: Vlasta Urbanová a Ester Pěkná z humanitární organizace Člověk tísni prostřednictvím metodiky ke krátkému filmu ukáží, jak dětem ukázat rozdílnost života dětí v jiných zemích, jak je důležité vzdělání, či jak pracovat s emocemi dětí.

 

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V lednu se setkáme v úterý 10. 1.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

10. 1. 17:00

Co potřebují v běžné škole nadané děti? Jak podporovat nadané děti, aby v běžné škole zažívaly úspěch a rozvíjely se podle svých potřeb? Jak vytvářet ve třídě spolupracující kolektiv?

 

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V lednu se setkáme v úterý 17.1.

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

17.1. 17:00

Formativní hodnocení – zkušenosti s jeho zaváděním v českých školách a třídách. Na lednovém Peďáku+ se seznámíte s pojetím formativního hodnocení podle prof. Dylana Wiliama. Zjistíte, co je formativní hodnocení, co by mělo žákům a učitelům přinést, jakými konkrétními postupy ho například lze uplatňovat ve výuce, využijeme mj. dokumentární záběry z výuky (The Class Experiment, BBC). Lektorem bude Petr Albrecht, učitel českého jazyka a dějepisu (ZŠ, gymnázium) a pedagogický konzultant v projektu Pomáháme školám k úspěchu. „Představím vlastní zkušenosti, které mám s formativním hodnocením jako učitel i jako pedagogický konzultant/mentor, který formativní hodnocení pomáhá zavádět v několika školách – proč formativní hodnocení zavádět na českých školách, co je v našem prostředí specificky obtížné, jaké formy se zatím osvědčují.“

 

EDUshow

Každé čtvrté úterý v měsíci od 19 do 21 hodin. V lednu se setkáme v úterý 24. ledna.

EDUshow: Diskuse o vzdělávání se odehrávají především v duchu serióznosti, což může u širší veřejnosti snižovat zájem o téma. Humor, nadsázka a debata v odlehčenější podobě může nejen pobavit, ale téma vzdělávání pomáhá zpřístupnit i širšímu publiku, překonává bariéry kontroverze a může vést k lepšímu pochopení, uznání problému a toho, že existují různé úhly pohledu a také různá řešení. EDUshow, to jsou různé formáty: přednášky, které vás nenechají v klidu, téma vzdělávání cezené přes filtr umění, nabízí další pohledy. Přehlídka cizích eduneúspěchů pomůže nenabít si vlastní pusu. Prezentace výzkumů ze vzdělávání, co připomínají detektivku a  … samozřejmě ještě něco navíc! Přijdte se podívat na EDUshow!

24. 1. 19:00! Fuck Up Night o vzdělávání.  Přijďte se podívat a poučit se z toho, co  se jiným nepodařilo v jejich vzdělávacích počinech! Nedělejte chyby, které již udělali jiní. On – line kurs (Jan Veselý),  virtuální realita (Karel Hulec) a vytáhneme i nějaký pěkný Fuck Up z dílny EDUinu (Zdeněk Slejška) a Scia (Andrej Novik). Připraveno v rámci spolupráce s FuckUp Nights Prague. Moderuje Tomáš  Studeník.  

Co je to Fuck Up night?  “Setkání mají za cíl především oslavit neúspěch, jakožto zcela přirozenou a přínosnou součást lidského života. Z neúspěchu je třeba se poučit a nechat si jím rozšířit obzory. Hosté ve svých krátkých přednáškách (cca 10 minut) promluví o svých největších fuckupech a rozeberou, co si z daného neúspěchu odnesli a co by dnes třeba udělali jinak. Někdy nám totiž jeden neúspěch dá mnohem více než tisíc úspěchů.”

 

 

Připojit se s

Odebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments