EDUpoint v prosinci: Tělocvik podle cirkusu a hodnocení učitelů žáky

Zveme vás na prosincový EDUpoint, vyberte si, kdy nás navštívíte! V prosinci se opět sejdeme v Otevřené třídě, Akváriu, a v Peďáku+. Newsletter v pdf verzi si můžete stáhnout ZDE.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V prosinci se setkáme v úterý 6.12.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

6.12. 17:00
Zajímavým konceptem pro rozvoj spolupráce, kreativity, odpovědnosti, dovednosti vytrvat a i pro tělesnou výchovu je i cirkusová průprava. Hodinou nás provedou členky Cirkusu TeTy Pavla Rožníčková s Kateřinou Klusákovou, které spolupracují s Centrem pro nový cirkus Cirqueon. Během výuky bude kladen důraz na hravost, uvědomění si vlastního těla – zpevnění středu, zabalení těla, zlepšení koordinace pohybu a motoriky. Zároveň zjistíte, jak si lze cirkusení užít a jak posiluje vztahy mezi dětmi a dospěláky.

Lektorky Pavla Rožníčková a Kateřina Klusáková jsou průkopnicemi Family cirkusu. Lektorky absolvovaly mnoho kurzů jak cirkusově technického, tak pedagogického zaměření. Jsou mimojiné držitelkami certifikátu Contact in Cirkus Education se zaměřením na Family cirkus z belgického Cirkus in Beweging.

 

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V prosinci se setkáme v úterý 13.12.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

13. 12. 17:00
Měli by studenti hodnotit své učitele? K čemu je dobré, aby žáci a studenti hodnotili učitele, jak by takové hodnocení mělo vypadat a má být součástí kariérního řádu? Diskutovat budou: Radko Sáblík, ředitel Smíchovské střední průmyslové školy, Praha. Štěpán Kment, předseda České středoškolské unie. Moderuje: Tomáš Feřtek
.

 

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V prosinci se setkáme v úterý 20.12.  

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

20. 12. 17:00
Waldorfská a intuitivní pedagogika – ideál a realita.  Na předvánočním setkání se zamyslíme nad tím, jaké plány, ideály a naděje byly spojeny se založením první waldorfské školy a co z těchto cílů se dnes, po bezmála 100 letech daří či nedaří uskutečňovat. Můžou být tyto školy modelem a inspirací pro běžné školství?  Podíváme se na běžný den v české waldorfské základní či střední škole, na školní komunitu, vztahy mezi učiteli, rodiči, a okolním světem. S čím bojují české waldorfské školy a v čem tkví kořeny problémů? Co se naopak podařilo? Kam se posunuly školy v Německu, Skandinávii, v Rusku či ve Švýcarsku?

Setkáním nás provede Pavel Kraemer, dlouholetý pedagog na různých (nejen) Waldorfských školách a ředitel Institutu pro podporu inovativního vzdělávání. Z vlastní zkušenosti může vyprávět o zajímavých inovativních typech zahraničních škol, které navštívil nebo na nich přímo učil. O skvělých příkladech inkluze, interkulturních školách, o školách pro nezvladatelné děti, o záchranné pedagogice, která pomáhá řešit emocionální následky válek a přírodních katastrof. O intuitivní pedagogice a o tom, jak waldorfské myšlenky skloubit s ideálem svobody učení.

Registrujte se ZDE.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments