EDUpoint v říjnu: Co a jak moc funkčně řeší obědy do škol?

ilustrační foto (c) kateřina lánská

V říjnu vás zveme do EDUpointu na debatu o obědech zdarma, která proběhne v rámci Akvária 22. 10. od 17.00 do 19.00 v Pražském kreativním centru na Staroměstském náměstí. Do debaty přijali pozvání Jan Hřebíček, MPSV, Jana Skopová, Women for Women, Lukáš Průcha, Člověk v tísni, pobočka Liberec a Jan Korda, ZŠ Lyčkovo náměstí, Praha. Diskusi bude moderovat Mirek Hřebecký, EDUin. Událost najdete na facebooku.

Nedávno veřejnou diskusí proběhlo téma obědů zdarma pro žáky z rodin ohrožených sociálním vyloučením. Názory na to, zda a komu poskytovat ve školních jídelnách oběd zadarmo, byly často protichůdné a odrážely fakt, že společenská debata vnímá problém vzrůstající nerovnosti, ale neví si rady s tím, jak jej řešit. Pojďme se podívat na to, jak institut obědů zdarma fungoval doposud, jak to reálně vypadá v terénu, jaké jsou jeho přínosy a jaké sebou nese problémy a bariéry. Pokusíme se také najít odpověď na otázku, zda by situaci vyřešilo zavedení obědů zdarma pro všechny, jak navrhovali někteří politici.

Akvárium je diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem dozvědět se něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments