EDUpoint v únoru: Domácí úkoly – ano, ne a EduLarp naživo!

Zveme vás na únorový EDUpoint, vyberte si, kdy nás navštívíte! V únoru se opět sejdeme v Otevřené třídě, Akváriu, v Peďáku+ a v EDUshow, která bude ve stylu akčního EduLarpu. Plakát s programem na celý měsíc si můžete stáhnout ZDE.

Otevřená třída

Každé první úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V únoru se setkáme v úterý 7. 2.

Akce určená především rodičům či prarodičům, aby zjistili, jak se lze učit jinak. Jednou za měsíc zveme inspirativní učitele do „otevřené třídy“, kde si děti i dospělí mohou vyzkoušet nové vyučovací metody a přístupy. Aktivní účast je dobrovolná, můžete jen přihlížet a na závěr budete mít prostor pro dotazy.

7. 2. 17:00 Zážitkové čtení. Rozvoj verbální i smyslové složky pro předškolní děti ukáže Barbora Kosinová z lektorské skupiny Knihálkov, která metodu zážitkové čtení představí na knize Císařské vejce.

 

Akvárium

Každé druhé úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V únoru se setkáme v úterý 14. 2.

Diskusní setkání otevřené všem, kteří mají zájem se dozvědět něco nového z oblasti vzdělávání. Chceme propojovat akademiky, učitele, zástupce neziskovek, byznysu, státní správy a samosprávy. Diskuse má specifický formát tzv. Akvária, ve kterém se diskutuje uvnitř kruhu a ostatní mají možnost naslouchat a případně vstupovat do diskuse v rámci pravidel. Jde o uspořádání zvyšující efektivitu a přehlednost debaty.

14. 2. 17:00 Domácí úkoly, škodí nebo pomáhají vzdělávacím výsledkům? Chceme diskutovat o různých modelech zadávání a hodnocení domácích úkolů na prvním stupni základních škol a o tom, zda  mají či nemají rodiče svým dětem při práci na domácích úkolech pomáhat.

 

Peďák+

Každé třetí úterý v měsíci od 17 do 19 hodin. V únoru se setkáme v úterý 21. 2.

Peďák+ je nabídkou pro studenty učitelských oborů různých fakult. Chceme jim zprostředkovat další zkušenosti z praxe. Obsahem setkání budou například workshopy na téma hlasové výchovy, psychohygieny, řešení případových studií (dítě či třída s problémem), praktické tipy a triky do výuky.

21. 2. 17:00 Jak využít digitální technologie k inovaci vaší výuky? Na únorovém Peďáku+ se prostřednictvím videa či zanechané autentické digitální stopy seznámíte s ukázkami výukových online aktivit, které lze uplatnit v různých předmětech. Tyto aktivity u žáků rozvíjejí celou řadu dovedností včetně digitálních. Cílem je ukázat tvořivé použití digitálních technologií, naopak od pouhé podpory frontální výuky. Některé aktivity si sami vyzkoušíte. Pokud můžete, vezměte si s sebou proto tablet, chytrý telefon nebo jiné přenosné digitální zařízení. Lektorem bude Ondřej Neumajer, konzultant vzdělávání, didaktik a popularizátor účelného využívání digitálních technologií ve vzdělávání působící na PedF UK. Blíže viz http://ondrej.neumajer.cz.

 

EDUshow

Každé čtvrté úterý v měsíci od 19 do 21 hodin. V únoru se setkáme v úterý 28. 2.

EDUshow: Diskuse o vzdělávání se odehrávají především v duchu serióznosti, což může u širší veřejnosti snižovat zájem o téma. Humor, nadsázka a debata v odlehčenější podobě může nejen pobavit, ale téma vzdělávání pomáhá zpřístupnit i širšímu publiku, překonává bariéry kontroverze a může vést k lepšímu pochopení, uznání problému a toho, že existují různé úhly pohledu a také různá řešení. EDUshow, to jsou různé formáty: přednášky, které vás nenechají v klidu, téma vzdělávání cezené přes filtr umění, nabízí další pohledy. Přehlídka cizích eduneúspěchů pomůže nenabít si vlastní pusu. Prezentace výzkumů ze vzdělávání, co připomínají detektivku a  … samozřejmě ještě něco navíc! Přijdte se podívat na EDUshow!

28. 2. 19:00. EduLarp naživo!  Přijďte si vyzkoušet, jaká dilemata jsme si pro Vás připravili! Nechte se unést EduLarpem – příběhy, které budete – v souladu se svou postavou – sami ovlivňovat! V únoru na Vás čekají ochutnávky dvou témat: „Od Mnichova po osvobození“ a úsměvnější „Sborovna“. Na kartě obdržíte instrukce, kdo jste, jaké zájmy hájíte, někdy dokonce jste-li skrytý hrdina, či zrádce. V diskusi s ostatními budete děj posouvat a je jen na Vás, jak bude Vaše postava v příběhu důležitá. V poslední části bloku prodiskutujete své dojmy ze hry a také v rychlosti zmíníme možnosti edularpové výuky, která ve Skandinávii dosahuje skvělých výsledků. EduLarp: klíč, jak zlepšit své komunikační dovednosti a jak se na věci nedívat černobíle! Připraveno ve spolupráci s LARPIS.

Pozor, počet míst je omezen na 20 osob. Zúčastnit se mohou pouze účastníci, kteří se zaregistrují ZDE. Akce je zdarma. 

2
Přidat komentář

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PěniceLangra Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozorňovat mě na
Langra
Langra

Tereza Spencerová napsala: „Styděla bych se obhajovat režim, který už je tak na dně, že musí sám normativně určovat „pravdy“, protože v koutku duše doufá, že už snížením úrovně školství adekvátně snížil rozhled mladých lidí natolik, že mu to projde. A ti starší, co něco pamatují, beztak jednou umřou. To je svým způsobem šílený stav „naší demokracie“. Tento režim mladé zblbnul (hádejte kdo se na tom podílel a podílí?) a spoléhá na smrt starých.

Pěnice Skalicová

Langra: moooc hezky řečeno.