Co nabídne konference „Úspěch pro každého žáka“

ilustrační obrázek. by Gates foundation (flickr.com)(CC BY-NC-ND 2.0)

V polovině května proběhne druhý ročník konference věnované kvalitě vzdělávání. Tématem letošního ročníku je podpora učitelů. Konferenci pořádá SKAV s EDUin a dalšími partnery a její program najdete ZDE. Videozáznam loňské konference nazvané „Kvalitní výuka pro každé dítě v každé škole“ si můžete pustit ZDE, zvukové nahrávky jednotlivých vystoupení a prezentace jsou k dispozici ZDE.

Letošní konference se bude věnovat různým cestám, jak podpořit učitele a učitelky v kvalitním výkonu jejich profese. Úvodní slovo pronese ministr školství Marcel Chládek, následovat bude prezentace projektu „Pomáháme školám k úspěchu“.

Poté budou mít účastníci na výběr z dílen, které se na téma podpory pedagogů podívají z pohledu různých předmětů, seznámí účastníky s přínosy mentoringu i možnostmi spolupráce s neziskovými organizacemi.

 • Darina Jirotková a Jitka Michnová představí metodu výuky matematiky podle profesora Hejného
 • Ondřej Hausenblas a Hana Košťálová uvedou účastníky do tématu využití vývojového kontinua pro rozvoj čtenářství
 • Inkluzivnímu vzdělávání se bude věnovat Jindřich Monček z organizace Člověk v tísni
 • Mentorské podpoře v mateřských školách bude věnovaná dílna Jany Kargerové ze Step by Step ČR
 • Propojování předmětů prostřednictvím tvořivých disciplín bude tématem dílny Marianny Sršňové ze Společnosti pro kreativitu ve vzdělávání
 • Vladimíra Spilková z Katedry primární pedagogiky PedF UK a Michaela Píšová z Institutu výzkumu školního vzdělávání PedF MU budou hovořit na téma podpory budoucích učitelů
 • Podpora občanské iniciativy žáků bude předmětem dílny Petry Šimonové ze Sdružení Tereza
 • Příklad dobré praxe z terénu přinese dílna Jitky Palanové a Jany Štybnarové ze ZŠ Zdice
 • Spolupráci galerie a školy se bude věnovat Jiří Raiterman z Centra současného umění DOX
 • výukou v tandemu seznámí účastníky Martin Kozel a Kristýna Cihlářová z Nadace Depositum Bonum
 • O podpoře učitelů v Moravskoslezském kraji pohovoří Miloš Šlapal a Bohumil Zmrzlík z Krajského zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a informačního centra Nový Jičín
 • Začátky mentoringu v českých školách účastníkům přiblíží Karolína Smejkalová a Bohumíra Lazarová z Ústavu pedagogických věd FF MU a České asociace mentoringu ve vzdělávání

Následovat bude panelová diskuse a představení vize programu „Úspěch pro každého žáka“.

Konference se koná 15. 5. v Centru současného umění DOX. V tuto chvíli je bohužel uzavřena možnost registrace, neboť kapacita konference je naplněna.

K dispozici bude videozáznam z celé akce, na webu eduin.cz vyjde článek, který shrne obsah a hlavní sdělení konference, zájemci si budou moct stáhnout prezentace a zvukové nahrávky jednotlivých vystoupení.

 

ilustrační obrázek. by Gates foundation (flickr.com)(CC BY-NC-ND 2.0)

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Karvaiová
Jana Karvaiová
8 years ago

Mě by zajímalo,,proč o inkluzi bude přednášet člověk z neziskovky a ne např. speciální pedagog nebo někdo,kdo o problematice dětí se zdravotním postižením ví něco více.Chápu, že lidé z Člověka v tísni znají dobře problematiku sociálního vyloučení. Pochybuji ale, že znají veškeré aspekty doslova násilné a nepřipravené inkluze,jaká se chystá v našem školství.Jenže v praktických školách,které mají být rušeny, nejsou jen děti ze sociálně slabých nebo romských rodin.Jsou tu děti opravdu mentálně postižené a většina rodičů takovýchto dětí je doslova zděšena představou, že jejich dítě by mělo nazpět přejít na základku. Např. v naší škole není jediné romské dítě.