Dominikánská 8: Distanční výuka jako výzva

31. 3. 2021
EDUin

Podívejte se na záznam diskuse, která proběhla na vzdělávací platformě Dominikánská 8. Debaty se zúčastnili: Marie Gottfriedová, Miroslav Hřebecký, Petra Mazancová, Tomáš Zatloukal. Moderoval Petr Honzejk. Debata proběhla 25. března online.

S pauzami již téměř rok trvající distanční výuka znamená radikální řez do českého školství. Můžeme ji chápat jako příležitost ke změně? Které impulzy distanční výuky by neměly zapadnout? Kam by mohla/měla české školství posunout? Jaká úskalí, problémy naopak přináší?

Marie Gottfriedová je ředitelkou Základní školy v Trmicích na Ústecku, Od roku 2012 je zodpovědná za církevní školství v litoměřické diecézi. V roce 2015 dostala ocenění Roma Spirit za vzdělávání romských dětí

Miroslav Hřebecký je programový ředitel EDUinu, má za sebou ředitelskou zkušenost z gymnázia a základní školy. Od roku 2003 působí paralelně jako lektor vzdělávání učitelů a ředitelů. Tematicky se věnuje vzdělávací politice, zřizovatelům škol a spolupráci se školským terénem.

Petra Mazancová je středoškolská pedagožka a předsedkyně Učitelské platformy, učí angličtinu a občanskou výchovu na Gymnáziu Josefa Jungmanna v Litoměřicích.

Tomáš Zatloukal je ústřední školní inspektor. Je celoživotním pedagogem, působil jako středoškolský učitel a později ředitel gymnázia, byl členem výboru pro vzdělávání a kulturu Evropského parlamentu.

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články