EDUin se připojuje ke kondolenci k úmrtí Jaroslava Jeřábka

ZDROJ: http://www.arg.cz

V pátek 17. dubna 2015 zemřel dlouholetý ředitel Výzkumného ústavu pedagogického v Praze PhDr. Jaroslav Jeřábek, CSc.

Jaroslav Jeřábek se významnou měrou podílel na reformě hlavních kurikulárních dokumentů – je autorem koncepce a koordinoval přípravu rámcových vzdělávacích programů pro základní vzdělávání a gymnázia. Spolupracoval na tvorbě Národního programu rozvoje vzdělávání v České republice. V letech 1990 – 2009 řídil Výzkumný ústav pedagogický v Praze.


“ Když se s někým vidíte jednou a víckrát už ne, je to běžné. Když se s někým potkáte několikrát a víckrát už ne, může Vám to přijít líto. Když se s někým setkáváte po mnoho let a víckrát už ne, těžko to chápete a najednou ve vašem životě něco podstatného chybí. Právě takové pocity mě provázejí při odchodu kolegy a přítele Jaroslava Jeřábka. Vždy ho budu mít před očima jako velmi příjemného a vstřícného člověka, který zasvětil svůj život problematice vzdělávání. Jako člověka, který dlouhé roky stál v čele Výzkumného ústavu pedagogického a svými odbornými zkušenostmi ovlivňoval generace svých nástupců. Budu na něj vzpomínat jako na odborníka, který ovlivnil vývoj vzdělávání v naší republice, podílel se na vzniku prvních koncepcí vzdělávání po roce 1989 a stál u zrodu nových kurikulárních dokumentů v 90. letech minulého století a na začátku tohoto století. Ještě dlouho budu (a se mnou mnozí další) čerpat z jeho odkazu a především z jeho umění milovat život a lidi kolem sebe.“

Jan Tupý, náměstek sekce pro kurikulum, všeobecné a odborné vzdělávání a evaluaci NÚV

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Oldřich Botlík
7 years ago

Děkuji kolegovi Tupému za hezkou vzpomínku na odborníka, jehož práce, kterou pro české školství vykonal, si velmi vážím.

Ondřej Neumajer
7 years ago

Velmi děkuji EDUinu za tuto zprávu a dr. Tupému za jeho upřímný text. Pan ředitel Jeřábek – jak už v našich myslích s tímto oslovením navždy zůstane – si to bezpochyby zaslouží.