Jak si udržíme učitele a získáme nové?

Podívejte se na záznam diskuse na Kulatém stole SKAV a EDUin na téma, jak si udržíme ve školách učitele a získáme nové. Panelu se zúčastnili Gabriela Hrušková, ZŠ Štětí, David Greger, ÚVRV, Pedagogická fakulta UK, Ondřej Neumajer, Učitel naživo, Miroslav Hřebecký, EDUin, Antonín Jančařík, Pedagogická fakulta UK, Vít Krčál, MŠMT, Petra Šubrtová, ZŠ Petřiny, Praha 6. Debatu moderoval Daniel Pražák.

Jsme v situaci, kdy nám ve školách chybí 6 tisíc učitelů a pravděpodobně se tento trend bude prohlubovat. Co máme udělat pro to, aby se situace zlepšila a do škol začali přicházet noví, motivovaní učitelé? Bude stačit pouze navýšit učitelské platy? Poslechněte si jednotlivé panelisty, jak by situaci řešili.

Ondřej Neumajer (Učitel naživo) představil infografiku věnovanou cestám k získání učitelské kvalifikace, ze které vyplývá, že celá třetina zájemců se k ní dostává prostřednictvím doplňujícího pedagogického studia. 

Podívejte se na videozáznam diskuse:

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jana Karvaiova
Jana Karvaiova
3 years ago

Učitele si získáme několika způsoby: – dostatečným finančním ohodnocením -dostatečnými podpůrnými opatřeními v podobě – důvěra v práci pedagoga )jeho volba metod a další práce), inspekce jako metodický orgán a ne buzerační orgán -jasná a zcela jednoznačný výklad legislativy -přestane permanentní dehonestace učitelského povolání v médiích a rozdávání knížecích rad, které jen popouzejí pedagogickou veřejnost -zaměříme se na to, co v současnosti již máme a budeme s tím pracovat na zlepšení – tedy práce fakult vzdělávajících učitele a nevymýšlení nesmyslů jako učitel naživo. Pedagogické fakulty dotlačit k propojení s praxí a to nejen studenty, ale i vyučující na fakultách. Všechno… Více »