Jason Manion: Jak se vydat na cestu za kariérou. Přijďte na debatu do EDUpointu!

Na pozvání organizace Ashoka přijede příští týden do Prahy Jason Manion, jeden z býválých účastníků tzv. roadtrips, neboli cest za hledáním kariéry. Ty mohou podnikat američtí studenti, když chtějí zjistit,  jakou cestou by se sami chtěli ve svém kariérním rozvoji vydat. O cestě zeleným autobusem, která mladým lidem umožňuje seznámit se s celou řadou zajímavých osobností a v rozhovorech s nimi poznávat nové věci, získat zkušenosti a přemýšlet o vlastním životě, bude Jason Manion hovořit 15.6. od 17.30 do 19.00 v EDUpointu (Skautský institut, Staroměstské náměstí 4, Praha 1). Na debatu s ním jste srdečně zváni. Přihlásit se můžete i na facebooku ZDE.

Jason Manion
Jason Manion

Americká organizace Roadtrip Nations napomáhá studentům velmi neobvyklým způsobem s výběrem jejich kariérní cesty. Po celé Americe motivuje tisíce učitelů a stovky škol, aby posílali studenty na tzv. roadtrips ve speciálních zelených autobusech. Jejich prostřednictvím mohou žáci natáčet rozhovory se zajímavými osobnostmi, které svou práci dělají s opravdovou vášní a láskou. Kontakt s inspirujícími lidmi následně napomáhá žákům překonávat jejich původní strach a přirozené obavy a současně rozvíjí jejich komunikační dovednosti.

“Kariéra není to, kdo jste, ale to, co děláte. Nicméně, pokud můžete základy své identity promítnout do svého povolání, co víc si poté přát? Roadtrip Nation nejenže zkoumá tyto způsoby synergie, ale také pomáhá jedincům z jakéhokoli sociálního prostředí vybudovat si hodnotné živobytí na základě propojení svých zájmů se skutečnými profesními příležitostmi,” řekl o  projektu Roadtrip Nation Jason Manion.

Roadtrip Nations za 15 let svého fungování urazil více než 500 tisíc mil, prostřednictvím svých účastníků vyzpovídal více než tisíc osob a své zkušenosti předal více než 7 tisícům škol.

Videoupoutávka projektu Roadtrip Nations:

“Během těchto cest projekt opakovaně napomáhá mladým lidem, aby si sami definovali své skutečné okruhy zájmů, a tím našli náplň života a nasměrování kariéry. Kombinací sebereflexe se zkušenostmi reálného života umožňuje tato cesta zeleným autobusem žákům to podstatné, žít smysluplný a angažovaný život”, komentuje projekt Ondřej Liška, ředitel Ashoka ČR.

Ashoka je mezinárodní organizace, která od roku 1980 v 80 zemích světa vyhledává, propojuje a podporuje sociální inovátory. Jsou to lídří z různých sfér společenského života, kteří jedinečným a systémovým způsobem řeší nejpalčivější problémy naší společnosti.  Jedním z cílů Ashoky je šířit povědomí o zajímavých a účinných přístupech ke řešení společenských problémů a napomáhat jejích šíření.

Debata se realizuje za podpory Centra Euroguidance.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments