12
Přidat komentář

avatar
1 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
JanekRadek SárköziPavelZdenek Recent comment authors
  Odebírat komentáře  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozorňovat mě na
Zdenek Sotolar

A zakladatelé soukromých škol tuto segregaci jen utužují a prohlubují.

Pavel Mraz
Pavel Mraz

Soukromé školy skutečně zpočátku zvyšují segregaci, na druhou stranu, pokud zavádějí smysluplné novinky (o což se mimochodem většinou snaží, jaký jiný smysl by bylo je zakládat), mohou inspirovat hlavní proud. A to v delším časovém horizontu bude znamenat zisk i pro něj a tím i pro celou společnost. Nezapomínejte, že změny ve vzdělávacím systému je běh na několik generací.

Zdenek Sotolar

Jaký jiný smysl by bylo je zakládat? – Co takhle snaha o exkluzivitu?

Pavel Mraz
Pavel Mraz

To rovnou můžete napsat: jsem a vždy budu proti jakýmkoliv změnám. Ale ono je to stejně z vašich komentářů zřejmé.

Zdenek Sotolar

Shrnout tolik lží do jedné věty vyžaduje pozoruhodný talent. Mějte krásný den.

Pavel Mraz
Pavel Mraz

Skoro to vypadá, že se mě tu snažíte urazit. Podobné výpady si prosím schovejte pro své blízké a můžete jim to zabalit třeba pod stromeček.

Radek Sárközi

Smysluplné novinky zavádějí i státní školy, není třeba zakládat kvůli tomu soukromé školy. Programy jako Začít spolu, waldorf, dalton, montessori fungují na státních školách. A právě státní školy s nimi začaly… Není rozhodující, kdo školu zřizuje, ale co se v ní děje.

Pavel Mraz
Pavel Mraz

Teoreticky na zřizovateli nezáleží. Samozřejmě existují progresivní státní školy, chvála jim, jen houšť a větší kapky. Ale je to stále zoufale málo.
Státních škol, které pokračují v jakémsi normalizačním represivním duchu, jsou mraky. A mraků je, jak už víme, spousta. Někdy třeba jen změnily fasádu (včetně té, co je na budově školy), ale podstata zůstala. A věci neznalý zřizovatel je takto dál podporuje.
Soukromá škola v takovém místě pak musí vzniknout, jaksi ze zoufalství. Pravděpodobně se pohybujeme každý jinde, ale myslím, pokud vzniká soukromá škola, vzniká velmi často právě proto, že nemá alternativu.

Janek Wagner

Obávám se, že o normalizaci víte houby…

Pavel Mraz
Pavel Mraz

Tohle svědčí spíš hodně o vás. Povýšeně a kousavě napsat někomu, o kom vůbec nic nevíte. Schovaný za rádoby anonymitu. To je všechno co umíte? Vážně frajer.

Radek Sárközi

Důvody vzniku soukromých škol jsou různé. Někdy vydělat peníze. Jindy dělat si to po svém. Apod. Nelze paušalizovat. Stejně tak nelze paušalizovat u státních škol…

Pavel Mraz
Pavel Mraz

Souhlasím, právě proto nelze na soukromé (a stejně tak samozřejmě na státní) školy pohlížet a priori skrz prsty. A to proto a jen proto, že jsou soukromé (či státní). Jak často bývá zvykem. To je oč mi jde.
Dokonce si myslím, že argument, kdy soukromé školy zvětšují segregaci, je sice jednoznačně pravdivý, ale pro většinu mluvčích stejně jen zástupný.