Seminář PIAAC: Jak dovedou dospělí pracovat s informačními technologiemi?

foto. Kateřina Lánská

V červnu se v Americké centru konal druhý seminář pod patronací PIAAC. Jeho tématem byly výsledky výzkumů a zkušenosti českých a amerických odborníků s informačními dovednostmi dospělých a jejich rozvojem ve výuce. O svých zkušenostech promluvili Andrea Semancová z Fulbrightovy komise, Lucie Kelblová z Domu zahraničních spolupráce, Robert Aspen, učitel na Miller Middle School v americkém státě Colorado a Bořivoj Brdička z Katedry informačních technologií a technické výchovy Pedagogické fakulty UK v Praze. Pozvánku na seminář si můžete stáhnout ZDE.

Andrea Semancová na začátku krátce představila programy Fulbrightovy komise.

 —

Lucie Kelblová představila výsledky PIAAC, mezinárodního výzkumu vědomostí dospělých. Ukázalo se například, že vysoká úroveň čtenářských a matematických dovedností má vliv na schopnost řešit problémy v digitálním prostředí. Její prezentaci najdete ZDE.

Robert Aspen srovnal způsob využívání informačních technologií mezi žáky na amerických a českých školách. Jeho prezentaci najdete ZDE.

Jako poslední vystoupil Bořivoj Brdička se svým zhodnocením informační gramotnosti v českých školách. Prezentaci si můžete stáhnout ZDE.

Fotogalerii z celé akce si můžete prohlédnout ZDE.

 

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments