Stáhněte si placku

Stáhněte si vzor, nechte si vyrobit placku a přidejte se k lidem, kteří chtějí vyjádřit nespokojenost s „nejlepším“ ministrem školství!

Proč se stydíme za ministra školství Josefa Dobeše:

  • Protože je to nezralá a sebestředná osobnost, která každou chvíli říká něco jiného. Takový politik nemůže řídit ministerstvo, jehož práce je klíčová pro budoucnost. Více ZDE.
  • Protože ignoruje demokratické mechanismy při vzniku zákonů a vzdělávacích dokumentů. Nejnovější případ je ignorování reprezentace vysokých škol při přípravě zákonů, které zásadně mění jejich řízení a financování. Více ZDE.

 

  • Protože přivedl do úřadu vysoké úředníky pochybné pověsti, jako je například pan Bátora, kteří zásadně snižují jeho respektabilitu. Více ZDE.

 

  • Protože je stále více reprezentantem krajně konzervativních názorů, prázdného vlastenčení a fangličkářství, které se snaží prosazovat i do školního vyučování. Více ZDE či ZDE.

 

  • Protože řídí ministerstvo školství chaoticky a udělal z něj průtokový ohřívač permanentně přijímaných a propouštěných úředníků. Více se dozvíte ZDE.

 

  • Protože na jedné straně tvrdí, že je nutné propouštět úředníky a šetřit, a na druhé straně vyhlašuje nesmyslné projekty za stamiliony korun. Pokud je Evropská unie odmítne financovat, zaplatíme je z rozpočtu ministerstva školství. To už ale Josef Dobeš bude bůhví kde. Více ZDE.

 

  • Protože navrhuje systém financování základních a středních škol, který povede k likvidaci nebo výraznému omezení škol mimo velká města. Více ZDE.

 

  • Protože se rozhodl pro zavedení plošných testů na základních školách, aniž by vysvětlil, jak chce předejít potížím, které podobné testování způsobuje prakticky ve všech zemích, kde ho zavedli. Více ZDE a ZDE.

 

  • Protože odmítl po prvním ročníku státní maturity otevřít debatu o tom, co a jak se na ní povedlo či nepovedlo a co je třeba změnit. Sám sebe pochválil, a proto i příští rok ji budeme opakovat s většinou těch problémů, které ji provázely letos. Více ZDE.

 

  • Protože pokud mlčíme a nejsme schopni včas se zbavit takového politika, je to i naše ostuda. Proto vás prosíme, abyste si ZDE stáhli grafickou předlohu placky s nápisem STYDÍM SE ZA NEJLEPŠÍHO MINISTRA ŠKOLSTVÍ, nechali ji vyrobit, například ZDE (náklady jsou 10 až 15 korun za kus), rozdali ji přátelům a přesvědčili je, aby ji nosili na viditelném místě.

Přidejte se na FB stránce ZDE.

Připojit se sOdebírat komentáře
Upozorňovat mě na
guest
10 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Andrejsová Jitka
Andrejsová Jitka
11 years ago

Pan ministr nepovažuje nepedagogické pracovníky (školníky,uklízečky,kuchařky,ekonomické pracovníky) za plnohodnotné pracovníky školství. Má pocit, že bez nich by to asi ve školství šlo lépe a vlastně díky nim mají pedagogové málo peněz. Podle toho se k nim také chová. Rozhodně se stavím do zástupu těch, kteří se za nejlepšího ministra školství hluboce stydí.

Jan Černý
Jan Černý
11 years ago

Pěkná placka, fandím

Karel Souček
Karel Souček
11 years ago

Tak nevím, ale takovou akcí kleslo EDUIN na úroveň nějakého spolku komediantů. Kritizovat je v pořádku, ale musí to mít slušnou formu a především úroveň.

Pavel Bačík
Pavel Bačík
11 years ago

Bohužel uvedení pouze jednoho politka je naprosto nedostatečné protože já se stydím za politiky všechny a je nutné zvolit rozhodně razantnější způsob kterým jim dáme najevo kam patří.

Ondřej Karták
Ondřej Karták
11 years ago

Děkuji, ale placku nehodlám nosit.

Jednak vlastenectví považuji za ctnost, jednak nesdílím mediální protibátorovskou hysterii, ačkoliv nejsem signatářem DOST. To nic nemění na tom, že nejen Dobeš není dobrým ministrem. Avšak Dobeš je jen jev provázející nemoc nazvanou Revoluce a slouží různým zájmovým skupinám.

qa
qa
11 years ago

Hmm, nevím, zda tohle něco změní ! Náš národ se nepohne a nebude dělat proti politikům nic – jen nadáváme, bručíme pod fousy, nosíme placky (a mnozí ani nemůžeme – pokud nechceme přijít o práci). a)Pokud BEDUin chce něco dělat, tak je třeba pravidelně a stále a neodbytně působit na MÉDIA a to nejen s komentáři ale i s výsledky kampaní, petic,… b)Dále zcela úmyslně oslovovat předsedu vlády a to stále dokola. I toho nejotrlejšího POLYKAČE našich peněz jednou omrzí to poslouchat. c)No a nakonec je třeba zásadně (na to ty média) ukazovat občanům, rodičům, zkrátka všem, jaká je současná… Více »

Jan Koucun
Jan Koucun
11 years ago

Mlčení NIC nezmění. Ač placky nenosím, mile rád se jimi oblepím, neb opravdu je ostuda = a to je hoooodně slušné slovo.

Daniel Skalický
Daniel Skalický
11 years ago

Celká česká politika je jen fraška.
Kdyby politici přišli o chamtivost, nemuseli by se tu řešit samé problémy.
Peníze berou tam, kde to nejvíce BOLÍ.
Tj. školství, zdravotnictví, výzkum a další vědy, které mohou zajistit blahobyt pro všechny občany bez rozdílu vzdělání.

Martin Janota
Martin Janota
11 years ago

Čím více se dozvídám o problematice školství, tím více docházím k názoru, že mi až tak moc nevadí osoba pana Dobeše. Daleko více mi vadí ta obrovská spousta darmožroutů, vyplňujících převážnou část prostoru, nacházející se mezi tímto pánem a vlastními školami. Ať jsou to úředníci na ministerstvu, v jím řízených organizacích, krajských úřadech atd. Ti si vymýšlejí spoustu zbytečností, aby obhájili nutnost své existence a případně aby do systému zatáhli své spřízněné dušičky, které z něj mohou pak v poklidu ssát. Odstraníme ministra – budiž. Ale co dál? Vsadím se, že problém není jen v jedné osobě. Řešme tedy příčinu… Více »

Jiří Dantlinger
Jiří Dantlinger
11 years ago

Ministr Dobeš je krásným příkladem politika, který zatlouká poslední hřebík do „rakve“ českého školství.