Co se chcete zeptat příštího ministra školství: Fiala, Chládek, Zlatuška, Navrátilová, Wagnerová, Liška, Gabal

Předvolební debata už za týden: Fiala, Chládek, Liška, Navrátilová, Zlatuška, Gabal, Wagnerová

SKAV a EDUin v rámci pravidelných Kulatých stolů zvou veřejnost i novináře na předvolební debatu politických stran o vzdělávání a školství

Praha 12. září – V rámci Kulatých stolů SKAV a EDUin proběhne ve čtvrtek 19. září v aule ZŠ Vodičkova 22 předvolební diskuse zástupců politických stran a hnutí, které kandidují v podzimních volbách.  Záznam akce najdete na webu eduin.cz.

Účast v debatě potvrdili: Petr Fiala (ODS), Ivan Gabal (KDU-ČSL), Marcel Chládek (ČSSD), Ondřej Liška (SZ), Dagmar Navrátilová (LIDEM), Lenka Wagnerová (Piráti), Jiří Zlatuška (ANO)

Diskutující budou odpovídat na tyto okruhy otázek:

  • V čem chcete navázat na práci současného vedení ministerstva a v čem byste chtěli jít jinou cestou?
  • Co je vaším nejdůležitějším cílem v oblasti vzdělávání?
  •  Co uděláte jako ministr pro to, aby se každé dítě ve škole opravdu něco naučilo?
  • Jaká opatření pro podporu učitelské práce navrhujete?
  • Jaká je vaše představa o dalším vývoji maturitní zkoušky a plošného testování?

Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin a moderátor diskuse, řekl: „Rozhodli jsme se pozvat k debatě jak zástupce velkých stran, které téměř jistě zasednou v nové sněmovně, tak představitele těch malých a nových uskupení, o jejich názorech se toho zatím moc neví. Zajímá nás právě ono srovnání, míra znalosti problému a schopnost navrhovat koncepční řešení. A důraz budeme v debatě dávat hlavně na to, co jednotliví kandidáti na ministerskou funkci oceňují na práci svých předchůdců a na co z toho, co už bylo uděláno, chtějí navázat.“

Pozvánku na kulatý stůl najdete ZDE.

Z debaty pořizujeme zvukový i obrazový záznam, který bude veřejnosti k dispozici na stránkách www.skav.cz a www.eduin.cz.

Na co se chcete zeptat vy? Zanechte v komentářích dotazy či návrhy na témata k debatě. Napište otázku pro konkrétního panelistu. Vaše připomínky a otázky využijeme v panelové diskusi!

Google+Tweet about this on TwitterShare on Facebook

Přidat komentář

28 komentářů k "Co se chcete zeptat příštího ministra školství: Fiala, Chládek, Zlatuška, Navrátilová, Wagnerová, Liška, Gabal"

Upozorňovat mě na
avatar
Seřadit dle:   nejnovějších | nejstarších | nejoblíbenějších
wpDiscuz