Tisková zpráva: Nepomlouvejte učitele před dětmi, říká učitelka Jana Jelínková

Jana Jelínková je zpěvačkou kapely Sto zvířat. Ve své profesní historii prošla i prací v reklamní agentuře, ale rychle se z ní zas vrátila do školství. Říká, že chce dělat práci, která dává smysl.

Praha 29. května –  Videomedailonek učitelky Jany Jelínkové vznikl v rámci kampaně CHCI UČIT a představuje učitelku první třídy, která může srovnávat. Práci ve školství s prací v reklamní agentuře, přípravu pedagogické fakulty se školní realitou i to, jak rychle se můžeme naučit číst. A také dodává, že klíčová je spolupráce mezi rodiči a školou. Proto nemáme říkat před dětmi, že „paní učitelka je kráva“. To už je lepší říct to rovnou jí a nekazit radost vlastním dětem.

Smyslem medailonků je představovat kvalitní a inspirativní učitele z celé České republiky a měnit představy veřejnosti o učitelích a jejich práci. Zároveň medailonky přinášejí podněty ke změnám, které by české školství potřebovalo. Jana Jelínková říká, že pedagogická fakulta ji na praxi rozhodně nepřipravila, chybí jí průběžný profesní rozvoj a velmi by ocenila možnost jít se dívat, jak učí jiní učitelé a učit se od nich. Také komentuje téma praktických škol a obhajuje je s tím, že každé dítě má ve škole zažívat úspěch.

Každý portrét na stránkách projektu CHCI UČIT najdete v krátké verzi představující osobnost učitele a v delší verzi, které je více zaměřena na konkrétní učitelský problém či pracovní postup. Jana Jelínková například vysvětluje, jak funguje genetická metoda čtení.

Podívejte se na osmiminutový medailon Jany Jelínkové v režii dokumentaristy Libora Kozáka

Jana Jelínková, učitelka a zpěvačka kapely Sto zvířat, řekla: „Vždycky to rodičům říkám, že by měli držet se školou a že když si myslí, že paní učitelka je kráva, tak že mají přijít za paní učitelkou a říct jít to. A neříkat to před těmi dětmi, protože jim vezmou veškerý hračky. Tečka.“  

Přidat komentář

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Odebírat komentáře  
Upozorňovat mě na