Člen NERVu Daniel Műnich upozorňuje na rizika plošného testování

13. 9. 2011
EDUin
logo_EDUinfo

Podívejte se na nové video z červnového Kulatého stolu SKAV a EDUin. Tento čtvrtek debatujeme na téma Co nám o studentech řekla státní maturita.

Praha 13. září 2011 – Na stránkách EDUin a SKAV najdete videosestřih z poslední debaty na téma Je magistr zárukou dobrého učitelování? Kulatý stůl se věnoval otázce učitelského vzdělání. Ve čtvrtek 15. září bude panelová diskuse věnována informacím, které vyplynuly z jarního kola státní maturity a zpětné vazbě, kterou o studentech poskytuje Cermat jednotlivým školám.

V rámci poslední debaty Daniel Műnich (CERGE-EI a NERV) předvídavě komentoval i záměr ministerstva školství odstartovat plošné testování na základních školách, které ministr Dobeš odstartoval 1. září: „Plošné testování velice opatrně. To až na konci, až budeme přesně vědět, co to skutečně činí, protože těch negativ je potenciálně spousta. Ale potřebujeme data, abychom věděli, jak se vzdělávací systém vyvíjí, potřebujeme vlastní šetření typu PISA.“

Celé video z posledního kulatého stolu najdete ZDE, audionahrávku ZDE

Zářijový kulatý stůl se koná 15. září od 10:00 v aule Základní školy Vodičkova 20, Praha 1. Kromě ředitelů středních škol se ho zúčastní i Pavel Zelený, ředitel CERMAT – CVVZ.

Kontakty:

· Tomáš Feřtek, tiskový mluvčí EDUin, o.p.s. a moderátor kulatých stolů SKAV a EDUin
e-mail: tomas.fertek@eduin.cz, mobil: 602 687 016

Poznámky pro editory:

  • Pozvánku na zářijový Kulatý stůl SKAV a EDUin se jmény všech panelistů najdete ZDE.

  • Video, audiozáznamy a zápisy ze starších kulatých stolů najdete ZDE.

  • EDUin je obecně prospěšná společnost, která se věnuje problematice vzdělávání a jejíž snahou je informovat veřejnost o všem důležitém, co se děje ve školství a vzdělávání. EDUin o.p.s. byla založena v květnu 2010 a připravuje několik informačních a osvětových projektů. Více se dozvíte na www.eduin.cz

  • Populární verzi vzdělávacích témat najdete na blogu http://fertek.blog.respekt.ihned.cz

 

logo-author
Našli jste v článku chybu? Napište nám, prosím, na korektor@eduin.cz.
 

Mohlo by Vás zajímat

Listovat všemi články